Barcelona sai Hispaanias üllatuskaotuse ja kaotas Neymari järglase

Toimetas Silver Tabo
Eelmisel nädalal ajaloos 26. korda Hispaania meistritiitli võitnud Barcelona andis põhimängijatele puhkust ja kaotas liigatabeli lõpuosas asuvale Celta Vigole. Foto: MIGUEL VIDAL / REUTERS

Hispaania jalgpalli kõrgliiga 36. voorus sai üllatuskaotuse juba eelmisel nädalal teise järjestikuse meistritiitli võitnud Barcelona, kui jäi võõral väljakul tulemusega 0:2 alla liigatabeli lõpuosas paiknevale Celta Vigole.

Seejuures andis Kataloonia suurklubi hispaanlasest peatreener Ernesto Valverde puhkust mitmele põhimängijale eesotsas Lionel Messi, Luis Suareze, Gerard Pique, Ivan Rakitici, Sergio Busquetsi ja Jordi Albaga. Teatavasti ootab Barcelonat teisipäeval Meistrite liigas ees poolfinaali korduskohtumine Liverpooliga (avamängu võitis Barcelona koduväljakul skooriga 3:0 – toim).

Eilse kaotusmängu algus ei tõotanud juba Barcelonale head, kuna kuuendal minutil oli sunnitud põlvevigastuse tõttu väljakult lahkuma Ousmane Dembele, kes soetati 2017. aastal Dortmundi Borussia meeskonnast 105 miljoni euro eest pärast senise ründeliini juhtivmängija Neymari lahkumist Prantsusmaa suurklubisse PSG.

Kui avapoolajal väravaid ei löödud, siis Celta Vigo asus kohtumist 67. minutil Maximiliano Gomezi tabamusest juhtima. Võõrustajatele tagas 2:0 võidu 88. minutil penaltist skoorinud Iago Aspas.

Kaks vooru enne hooaja lõppu on Barcelona kogunud 83 punkti, Celta Vigo kaugenes väljalangemistsoonist viie punkti võrra, paiknedes 40 silmaga 14. positsioonil.

Üllatuslikult pidi tunnistama allajäämist ka Madridi Atletico, kes kaotas võõral väljakul skooriga 0:3 Espanyolile. Kui avatabamuse sepistas poolaja viimasel minutil omaväravast Diego Godin, siis teisel kolmveerandtunnil jõudis kaks korda sihile Borja Iglesias.

Atletico jätkab kaotusest hoolimata 74 punktiga kindlalt teisel kohal, Madridi Real asub ühe vähem peetud kohtumise juures 65 silmaga kolmandal kohal. Espanyol paikneb 47 punktiga 20 meeskonna konkurentsis üheksandal real.