Tiit Terik: Eckerö Line’i ärihuvid tooksid tallinlastele kannatusi

Tiit Terik.

FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik avaldas veendumust, et Eckerö Line’i plaan panna uus kaubalaev juunis silduma Vanasadamasse tooks kesklinna lisanduvate raskeveokite näol pealinna elanikele asjatuid kannatusi.

Tallinn on merelinn ja kesklinnas asuv sadam on reisijatele väga mõnus ja mugav kuid Vanasadam ei peaks olema mereväravaks ka sadadele veoautodele, teatas Terik pressiesindaja vahendusel. «Olen kindel, et Soome laevandusettevõte Eckerö Line’i plaan panna juunis ostetav kaubalaev silduma Vanasadamasse tooks linnaelanikele asjatuid kannatusi ning kutsun ettevõtet üles plaanist loobuma.»

«Laevafirma ja Tallinna Sadama senistest ütlustest oleme teada saanud, et kuigi Muugal on korralik kaubasadam olemas – Tallinki kaubalaevad näiteks silduvad seal – ei olevat sealsed ramp ja kai soomlaste uuele laevale sobilikud ning vajavad kulukat ümberehitustööd. Tallink vastutustundliku ettevõttena on mõistnud, et rekad ei pea kesklinna tulema ja viis oma kaubalaevad Muugale, seega on igati õigustatud nende pahameel ja lubadus ka oma kaubalaevad kesklinna tagasi tuua. Mis aga tähendab, et alates juunist oleks meil igapäevaliikluses vähemalt kaks tipptundi rohkem,» rääkis Terik.

Ta märkis, et oma plaani pehmendada püüdev Eckerö Line on küll öelnud, et ehk saab laeva sadamasse tuua tipptunnivälisel ajal, kuid ega siis öine rekavool linnaelanikele parem variant ei ole. «Kui peamine idee on veokiliiklus kesklinnast välja viia, ei ole mõtet vaielda kellaaja üle,» lisas ta.

«Ma saan majanduslikest põhjendustest aru, kuid samas – üks rahulik tallinlane ei peaks ühe välismaise laevafirma kasumi nimel päevast päeva, hambad ristis, ummikutes passima,» lausus Terik. «Et kellelegi midagi arusaamatuks ei jääks, kordan üle – ühe ettevõtte kasumile mõtlemine peab ühe tallinlase igapäevaelus olema umbes miljonenda suurusjärgu küsimus.»

«Kokkuvõttes tahaks Eckerö Line’i inimestele südamele panna – Tallinna Sadam ja Tallink on astunud igati ajakohase ja vastutustundliku sammu, mis viis kaubaautode liikluse kesklinnast välja, võtke eeskuju! Kui aga laevafirma näitab, et ei hooli tallinlastest ja tuleb ikkagi oma kaubalaevaga kesklinna, olen üsna kindel, et tallinlased vastavad samaga ning seisavad edaspidi laevapiletit ostes mõne teise ettevõtte kassaluugi ees. Mina isiklikult küll teen nii,» märkis linnavolikogu esimees.

Tagasi üles