Eesti võrgutrio tuli uskumatus trilleris Belgia tšempioniks!

Toimetas Indrek Raudkivi
Timo Tammemaa (löögil) pärjati teistkordselt Belgia meistritiitliga
Timo Tammemaa (löögil) pärjati teistkordselt Belgia meistritiitliga Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Laupäeva hilisõhtul peeti Belgia võrkpalli meistrivõistlustel riigi hollandikeelses linnakeses Roeselares sealse Knacki ja kolme eestlase koduklubi Maaseiki Greenyardi vahel otsustav, viies finaalseeria kohtumine.

Belgia väljaande HNL teatel tegi Maaseiki Greenyard täiesti uskumatu tagasituleku kui 0:2 kaotusseisust alistati võõrsil Knack 3:2 ning kogu seeria samuti 3:2. Eesti võrkpallurid Timo Tammemaa, Keith Pupart ja Andri Aganits said kaela Belgia meistrivõistlusete kuldmedalid!

Otsustavas geimis läksid külalised 10:5 juhtima, kuid võõrustajatel õnnestus seis 11:11 viigistada. Viimaste punktide mängimisel olid kodupubliku kurvastuseks kindlalmad külalised ja võitsid 15:13.

27-aastane Timo Tammemaa, kellele eilne võit tähendas Belgia meistrivõistluste teist kuldmedalit, tõi finaalis hea efektiivsuse juures 9 punkti. Pupart pääses finaalis väljakule alles otsustavas geimis, kuid vigastusega kimpus olev Aganits vaatas mängu platsi kõrvalt.

Maaseikile oli see 16. Belgia meistritiitliks.