Video pöörasest hokimängust: 11 väravat, Kanadale võit 1,8 sekundit enne lõppu!

Toimetas Andres Vaher
Kanada hokimehed murdsid eile hilisõhtul tuhandete slovakkidele südamed.
Kanada hokimehed murdsid eile hilisõhtul tuhandete slovakkidele südamed. Foto: Laskowski/PressFocus/SIPA / Laskowski/PressFocus/SIPA

Kanada ja Slovakkia kirjutasid MMi ajalukku peatüki, mis jääb mõlema meeskonna fännidele kui ka erapooletutele hokisõpradele kauaks meelde.

Jäähoki MMi võõrustajad slovakid elasid eilsel viimasel tunnil Košices üle tõelise draama. Nad juhtisid Kanada vastu kaks korda kahe väravaga, kuid jäid ilma nii eduseisust kui lõpuks isegi ainsastki punktist.

Kahe esimese kolmandikuga visati koguni üheksa väravat. Slovakkia läks 2:0 juhtima, kuid esimesele vaheajale mindi 2:2 viigiseisul. Võõrustajad spurtisid uuesti 4:2, ette, ent Kanada vastas taas: viimasele puhkepausile mindi juba vahtralehtede 5:4 eduseisus. Slovakkia viigistas 8.15 enne normaalaja lõppu, kuid ka see polnud veel kaugeltki kõik.

Lisaajast lahutas 1.14, kui Kanada teenis arvulise ülekaalu. Slovakid kaitsesid ennastsalgavalt, ent kõigest 1,8 (!) sekundit enne lõpusireeni vihises Mark Stone’i teele saadetud litter ometi nende võrgus! 6:5.

Vaata videot mängu tipphetkedest:

Sinistes särkides mängijad langesid lööduna jääle, purustasid hokikeppe ning publik lasi Kanada hümni ajal ja veel tükk aega pärast sedagi vilet – sedavõrd valusalt saab üks kaotus alagrupimängus mõjuda haruharva…

Ka B-alagrupi eilses viimases mängus nähti väravatesadu, kui Rootsi klohmis koguni tulemusega 9:1 Norrat. Seejuures juhtis kahekordne tiitlikaitsja kahe kolmandiku järel juba 8:0. Turniiri resultatiivsustabeli tippu tõusis rootslane William Nylander, kel on kolme mänguga koos 8 (2 + 6) punkti.

Alagruppide tabeliseisud.

A-grupp: 1. Soome 7 punkti (3 mängust), 2. Saksamaa 6 (2), 3. Kanada 6 (3), 4. USA 5 (3), 5. Slovakkia 3 (3), 6. Taani 2 (2), 7. Prantsusmaa 1 (2), 8. Suurbritannia 0 (2).

B-geupp: 1. Venemaa 9 (3), 2. Šveits 6 (2), 3.-4. Tšehhi ja Rootsi 6 (3), 5. Läti 3 (2), 6.-7. Austria ja Itaalia 0 (2), 8. Norra 0 (3).