Laanet uurib Rataselt: kus on Saaremaa liinile lubatud suurem lennuk

Kalle Laanet.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet esitas peaminister Jüri Ratasele arupärimise, miks pole hoolimata lubadustest Tallinna-Kuressaare liinile leitud suuremat lennukit.

«Aprillis peaministri volitusi saades ütlesite, et soovite töötada selle nimel, et liinidele tuleks suurem lennuk. Lubasite mulle, et tegutsete igati selle nimel, et suursaarte vahel hakkaks toimima hea lennuühendus. Aasta on jälle läinud, lubadusi on antud ja tulemus ikka, et suvele vastu lähevad saarlased väikese lennukiga,» küsib Laanet.

Tema sõnul on suurema lennuki vajadust tõestanud nii analüüsid, kui saarlaste enda soovid.

«Aasta tagasi reklaamiti, et saartega ühenduse värskelt välja kuulutatud hankega on suurimad võimalused võitjaks tulla lennufirmadel, kes laovad letti kõige suurema ja uuema lennuki selle eest kõige väiksemat hinda küsides. Veel aasta tagasi oli lootus, et lennuliine hakkab teenindama vähemalt 33 kohaline ja sügisel oli isegi suund 40 kohalise lennukile. Saamatu asjaajamisega on aga jõutud niikaugele, et hange on tühistatud ning liinilepingut pikendatakse praeguse vedajaga, kellel on vaid 19 kohaline lennuk,» selgitas Laanet.

Ta soovib peaministrilt teada, kes täitmata lubaduste jagamise eest vastutab. Arupärimisele vastamiseks on aega 20 riigikogu istungipäeva.

Tagasi üles