Suursoosik Venemaa tegi MMil kindlalt sotid selgeks ka Šveitsiga, Soome tõusis liidriks

Toimetas Silver Tabo
Venemaa jäähokikoondis.
Venemaa jäähokikoondis. Foto: Ronald Zak / AP

Slovakkias peetavatel jäähoki maailmameistrivõistlustel jätkab ainsa meeskonnana puhaste paberitega suursoosik Venemaa, kes alistas B-alagrupi viimases mängus tulemusega 3:0 Šveitsi.

Venelaste esimese tabamuse viskas 3.36 pärast avavilet Artjom Anissimov. Teisel perioodil jõudis sihile aga Nikita Kutšerov (26.20), kes tõi veidi vähem kui viis minutit enne matši lõppu (55.20) tabloole ka 3:0 võidunumbrid.

B-alagrupis on Venemaa nüüd ainuliidrina kogunud kuuest mängust kuus võitu ehk 18 punkti. Teisel kohal asuval Tšehhil on koos 15 silma. Viimases alagrupimatšis läheb Venemaa vastamisi valitseva maailmameistri Rootsiga, kes paikneb praegu ühe vähem peetud kohtumise juures 12 silmaga kolmandal real.

Mulluse MMi finaalis skooriga 3:2 Rootsi paremust tunnistama pidanud Šveits jätkab 12 punktiga neljandal positsioonil, viimases alagrupimatšis minnakse vastamisi Tšehhiga.

A-alagrupis samal ajal peetud mängus alistas Soome tulemusega 3:0 Prantsusmaa ning tõusis taas 15 punktiga alagruppi juhtima, edestades kahe silmaga USAd. Prantsusmaa jätkab ühe silmaga kaheksa meeskonna konkurentsis seitsmendal kohal ning play-off'i tal enam võimalust pääseda pole.

Soomlaste ridades said käe valgeks nii Joel Kiviranta (9.24), Niko Mikkola (21.51) kui ka Jere Sallinen (52.31).

Viimases alagrupimatšis läheb Soome vastamisi OM-hõbeda Saksamaaga, kes hoiab praegu 12 punktiga neljandat kohta.