Keskerakonna ja EKRE reiting on hakanud kosuma

Valitsuse pressikonverents. Esiplaanil Mart Helme, taamal Jüri Ratas.

FOTO: Mihkel Maripuu

Koalitsioonis oleva Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) reiting on hakanud üles poole ronima, samal ajal kui opositsiooni juhtpartei Reformierakonna populaarsusnäitaja on pöördunud langusse, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati uuringust.

Kui 13. mai seisuga toetas Reformierakonda 31,8 protsenti küsitletutest, siis 20. maiks oli see näitaja kukkunud 28,6 peale, samas sellele vaatamata on Reformierakond konkurentsitult kõige populaarsem partei.

Keskerakonna ja EKRE reiting on paranemas, kusjuures märkimisväärselt just EKRE oma. Keskerakonna toetusprotsent on paranenud nädalaga 19,4-lt 21,5-le ja EKRE-l koguni 16,2-lt 22-le.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on toetust veidi kaotanud - kui 13. mai seisuga toetas neid 12,2 protsenti küsitletutest, siis 20. maiks oli see näitaja kahanenud 9,4 peale. Isamaa reiting püsib võrdlemisi stabiilne, olles 20. maiks 8,8 protsendi peal. Nädalaga on juurde tulnud 0,8 protsenti.

Eesti 200 toetab 5,3 ja rohelisi 2,2 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Tagasi üles