Jäähoki MM: Venemaa ning Kanada pääsesid dramaatiliste kohtumiste abil poolfinaali

Kanada tähistab võitu.
Kanada tähistab võitu. Foto: Petr David Josek / AP

Slovakkias toimuval jäähoki MMil selgusid põnevuskohtumistes esimesed poolfinalistid.

Venemaa kohtus ülipõnevas veerandfinaalis USAga. Nikita Gussev viis avakolmandikul venelased juhtima ning Mihhail Segatšjov suurendas eduseisu 2:0 peale. Teisel kolmandikul suutis küll Brady Skjei USA kaotusseisu vähendada, aga Kirill Kaprizov tegi kolmandiku lõpus Venemaa eduseisuks 3:1.

Viimasel kolmandikul viskasid USA poolelt väravad nii Alex Debrincat kui ka Noah Hanifin, kuid venelaste poolelt visatud Mihhail Grigorenko 4:3 värav aitas siiski Venemaa poolfinaali.

Teises veerandfinaalis kohtusid Kanada ning Šveits. Sven Andrighetto viis Šveitsi juhtima, Mark Stone suutis teisel kolmandikul seisu viigistada, aga Nico Hischieri hiline tabamus viis enne viimast kolmandikku Šveitsi taas juhtima. 0,4 sekundit enne kohtumise lõppu suutis Damon Severson siiski seisu viigistada ning teisel lisaajal viskas Stone Kandale 3:2 võiduvärava.

Veerandfinaalides on veel vastamisi Rootsi ja Soome ning Tšehhi ja Saksamaa.