N, 30.11.2023

LAULU- JA TANTSUPEO OTSEBLOGI: peotuli jõuab Tallinna

Facebook
Comments 1

Tartu linnas süüdati 1. juunil tänavuse juubelilaulu- ja tantsupeo tuli, mis liigub üle kuu aja mööda Eestimaa erinevaid paiku. Jälgi tule teekonda Postimehe blogi vahendusel.

Seekordse juubelilaulu- ja tantsupeo juhtmõttest «Minu arm» lähtudes on tänavusel tuletulemisel tule hoidjad ja edasikandjad taas maakonnad, nii nagu ka 1969. aastal. Sel korral maakonnast maakonda liikudes tekib väga paljudel inimestel võimalus tuletulemisest isikliku pühendumise kaudu osa saada. 

Tule teekond saab 1. juunil alguse Tartust, kus XXVII laulu- ja XX tantsupeo «Minu arm» kunstilised toimkonnad keskpäeval laulu- ja tantsupeo tule ERMi pargis süütavad. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tule teekond algab Saaremaalt ning lõpeb 4. juuli õhtul Tallinnas Kalevi staadionil, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

Iga maakond annab peotule piduliku rituaaliga järgmisele üle kahe maakonna piiril hommikul kell 10.00. Maakonnas viibib peotuli kuni kolm ööpäeva. Tuletulemise korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles