Sisuturundus

ÄRA LÜKKA VEENILAINDITE RAVI SÜGISEKS!

FOTO: Estonian Clinic

Suvi on aktiivne puhkuse aeg, mil kogutakse uut elujõudu, et järgmisele tööaastale reipalt vastu astuda. Paljud püüavad kasutada suve efektiivselt, hoolitseda oma tervise eest kuna muul ajal ei jätku selleks aega ega jõudu. Varikoos (veenilaiendid) ja krooniline venoosne puudulikkus ongi just sellised haigused.

Kui mõnikümmend aastat tagasi oli veenilaienditest vabanemiseks ainult üks võimalus - kirurgiline protseduur, siis tänapäeval on tehnoloogia sedavõrd palju edasi arenenud, et veenilaienditest vabanemiseks kasutatakse mini-invasiivset endovenoosset ravimeetodit. Kasutusele on võetud vahendid, mis võimaldavad patsienti opereerida ilma üld- või spinaalanesteesiata. Estonian Vein Clinicus on veenikirurgiast kujunenud välja walk-in-walk-out protseduur, mis tähendab seda, et patsient veedab kliinikus ainult mõne tunni ning seejärel läheb omal jalal igapäevaste toimetuste juurde tagasi.

Estonian Vein Clinicu juhtiv arst Dr. Priit Põder on toonud välja, mida kaasaegsed veeniprotseduurid endast kujutavad.

FOTO: Estonian Clinic

Mini-invasiivsed veenisisesed ravimeetodid on: laser- ja raadiosageduslik ablatsioon ning muidugi veenide sulgemine liimiga VenaSeal. Selliste protseduuride tegemiseks pole suveaeg vastunäidustatud, kuna neid teostatakse ilma sisselõigete, õmbluseta ja narkoosita.  

Peamine on see et 15 minutit pärast endovaskulaarset protseduuri lõppemist lahkuvad patsiendid meie kliinikust iseseisvalt.

Kiire ja tõhus laserkirurgia

Veenilaiendite raviks kasutatakse uudset laserkirurgiat, mille käigus suletakse puudulike veenide peatüved. Protseduur sobib kõigile, kes vajavad veenilaiendite tõttu meditsiinilist sekkumist. Kaasaegne veenilaiendite ravi ei eelda enam üldnarkoosi ega haiglas viibimist, vaid laserkirurgia järgselt võib naasta tööle juba järgmisel päeval. Kuna laserkirurgiast taastumine on kiire, sobib see ideaalselt ka vanematele inimestele, kelle puhul võtab paranemine klassikalise ravi korral kauem aega.

FOTO: Estonian Clinic

Ravi planeerimine algab ultraheli uuringuga, mille käigus kaardistatakse patsiendi alajäseme veenid. Operatsiooni käigus viiakse puudulikku veeni lasersond ning süstitakse suletava veeni ümber spetsiaalset lahust, milles sisalduvad ravimid muudavad protseduuri valutuks. Laserist tekkiva kuumusega suletakse järk-järgult kogu puudulik veen. Protseduuri lõpus pannakse patsiendile jalga kompressioonravisukad ning ta võib minna operatsioonilaualt kohe koju. Operatsiooni järgselt julgustamegi patsiente kiiresti naasma oma tavapäraste tegevuste juurde. Ainsaks kohustuseks on igapäevane kompressioonravisukkade kandmine päevasel ajal kuni kaheksa nädala jooksul pärast operatsiooni. Veenilaiendite laserkirurgia operatsioonide hinnad algavad umbes tuhandest eurost.

FOTO: Estonian Clinic

Raadiosagedusoperatsioon

Raadiosagedusoperatsiooni kulg on sarnane laserkirurgiaga. Ka selle protseduuri järgselt võib patsient kohe koju minna ja tal tuleb kanda kompressioonravisukki kuni kaheksa nädala vältel. Ainsaks erinevuseks laserkirurgiast on teistsugune sond, mis veeni paigaldatakse. Sellele, kas patsiendile sobib paremini laserprotseduur või raadiosageduslik operatsioon, saab vastuse Estonian Vein Clinic’u arstide konsultatsioonil.

Veenilaiendid on geneetilisest eelsoodumusest või elustiilist tulenev terviseprobleem. Seetõttu võib uusi veenilaiendeid tekkida ka pärast operatsiooni, kuigi tõenäosus on seda väiksem, mida adekvaatsem on esmane ravi. „Täpse diagnostika ja parimate vahenditega teostatud operatsioon viib veenilaiendite taastekke võimaluse miinimumini,” ütleb dr Põder ja lisab, et jalgu aitavad korras hoida ka tervislikud eluviisid, mille hulka kuuluvad kindlasti mõõdukas füüsiline aktiivsus ja ülekaalust hoidumine. Kui veenilaiendite tekkeks on olemas eelsoodumus, siis tasub nii üle vaadata igapäevased harjumused kui ka järjepidevalt oma jalgade eest hoolt kanda. Näiteks reisidel või pikalt püsti seistes on soovitatav kompressioonsukkade kandmine.

Uus trend – liimiravi

FOTO: Estonian Clinic

Liimiravi kujutab endast kõige kaasaegsemat lahendust veenilaiendite ravis. Meditsiinis kasutatakse liimi näiteks väikeste nahahaavade või ajuarterite patoloogiliste ühenduste ja laienemiste sulgemiseks.

Veenilaienditest vabanemine liimi raviprotseduuri abil algab täpse diagnostika ja markeerimisega. Seejärel asetatakse suletavasse veeni peenike toru, mille teises otsas on liimipüstol. Väga väikeste koguste kaupa viiakse veenivalendikku liimi, mille tagajärjel kleepuvad veeniseinad momentaalselt. Nii toimitakse kogu veeni ulatuses. Veeni sulgemine liimiga toimub ilma narkoosi või anesteesiata ning veenisisest manipulatsiooni patsient ei tunne. Ainus süst kogu protseduuri vältel on väike tuimestussüst, mis tehakse kohta, kust veeni sisenetakse. Pärast operatsiooni võib patsient taas kohe koju minna.

Võrreldes teiste ravimeetoditega on liimiravi eelis see, et operatsioonijärgselt pole vaja kanda kompressioonravisukki.

Veenilaiendite all kannatavad patsiendid küsivad sageli: “Kas veenioperatsiooni võib suvel teha?“

Uuenduslike ravimeetodite kasutamine ja Euroopa standardite järgimine võimaldab vabaneda veenilaienditest suvel sama tõhusalt ja kiirelt kui sügisel või talvel…

Ei tasu karta veenilaiendeid suvel ravida.

Registreeri konsultatsioonile siin: https://www.evc.ee/venoosne-diagnostika/

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles