Kõlvart: me ei või lubada Laagna tee täielikku sulgemist

Mihhail Kõlvart

FOTO: Eero Vabamägi

Kommenteerides Laagna tee võimalikku sulgemist Christopher Nolani filmi võtete jaoks, leiab Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, et mitte ükski film ei ole väärt seda, et kuuks ajaks sulgeda pealinna üks olulisemaid liiklusartereid.

«Me ei või lubada Laagna tee täielikku sulgemist. Oleme valmis kaaluma magistraali osalist sulgemist palju lühemaks ajaks, kuid täielik sulgemine terveks kuuks ei ole mõeldav,» ütles Kõlvart pressiteate teel.

«On mõistetav selle filmiprojekti võimalik positiivne mõju Tallinnale ja kogu riigi imidžile, samuti režissöör Christopher Nolani austajate emotsioonid, kuid me ei saa lasta tekkida pealinnas liikluskaosel, kui ei toimi ühistransport ja abivajajateni ei jõua operatiivteenistused, mis tähendaks tallinlaste, eeskätt Lasnamäe ja Pirita elanike elu totaalselt keerulisemaks muutmist,» lisas Kõlvart.

Linnale tehtud ettepanekuid filmivõtete ajaks Laagna tee sulgemise kohta analüüsib praegu Tallinna transpordiamet, et järgmisel nädalal võtta vastu otsused millistel tingimustel ja kui pikaks ajaks on võimalik Laagna tee sulgemine.

Hollywoodi filmistuudio Warner Bros hakkab Eestis produtseerima režissöör Christopher Nolani uut linateost «Tenet», mille võtted algavad juunis.

Tagasi üles