Terviseamet kutsub lapsevanemaid üles lapsi vaktsineerima

Vaktsineerimine. Foto on illustratiivne.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

«Valge õhupalli» aktsiooniga liitunud terviseamet tuletab laupäeval tähistataval lastekaitsepäeval meelde, et üks viis oma lapsele head teha on teda nakkushaiguste eest kaitsta.

«Riik võimaldab lapsi tasuta vaktsineerida enam kui kümne ohtliku nakkushaiguse vastu. Tuletame lapsevanematele meelde, et lihtne ja tervislik viis lapsele head teha on teda vaktsineerida,» ütles terviseameti peadirektor Merike Jürilo, kelle sõnul tahab terviseamet meelde tuletada, et lapsevanema võimuses on kujundada nii lapse suhtumist tervislikku eluviisi kui võimaldada tal saada parim võimalik kaitse nakkushaiguste vastu.

Eestis vaktsineeritakse  lapsi ja noorukeid tuberkuloosi, B-viirushepatiidi, rotaviirusnakkuse, difteeria, teetanuse, läkaköha, punetiste, leetrite, mumpsi, lastehalvatuse, HPV ja b-tüübi hemofiilusnakkuse vastu. Väikelaste vaktsineerimisi viivad läbi perearstid või -õed.

Lisaks juhib terviseamet lastekaitsepäeval lapsevanemate tähelepanu sellele, et lapse mängukeskkond peab olema ohutu ning et ravimeid ja kemikaale tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.

Aktsiooni raames valmistas terviseamet ka kaks temaatilist sotsiaalmeedias levitatavat postrit. 

Eeskujuliikumine «Valge õhupall» on kasvanud välja kodanikualgatuse ja 35 ameti ning organisatsiooni väärtuspõhisest ühiskingitusest «Aga mina».

Tagasi üles