Postimees kutsub lugejaid ajalehe sünnipäeva tähistama

Postimees ajalehe algusaegadel

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Homme täitub 162 aastat esimese Postimehe ilmumisest. Sel puhul peab Eesti vanim järjepidevalt ilmunud ajaleht sünnipäeva pidustusi ning kutsub neist osa saama ka lugejaid. 

1857. aasta 5. juunil nägi ilmavalgust esimene «Perno Postimees ehk Näddalileht» ja see päev tähistab ühtlasi püsiva ajakirjanduse algust Eestis. Nõnda on terve see nädal Postimehe sünnipäevanädal.

Loomulikult kutsume pidustustest osa saama ka oma lugejaid. Sel puhul on kõik Postimehe lugejad oodatud Eesti Vabaõhumuuseumisse – 5. juunist kuni 22. juunini pääseb muuseumisse tasuta iga külastaja, kellel on kassas ette näidata sama päeva Postimehe paberleht! Pakkumine kehtib ühele, nii et seltskonnaga minnes soovitame igaühel osta oma leht.

Lisaks kutsume lugejaid ka tutvuma Postimehe toimetuse tööga. Kolmapäeval, 5. juunil viib peatoimetaja Peeter Helme läbi kolm ekskursiooni toimetuses, tutvustades lehe tegemist ja toimetuse töökorraldust. Kohtade arv on piiratud ning osalemiseks tuleb end enne veebis registreerida. Registreerimisvorm asub SIIN.

Sünnipäevast saavad osa ka lehetoimetuse liikmed. Kolmapäeval on toimetusel külas ajakirjandustudengite veebiväljaande 4dimensioon ajakirjanikud, kes jälgivad seda, kuidas valmib Postimees ning kajastavad seda.

Terve sünnipäevanädala jooksul osalevad toimetuse töös ka välisvaatlejad – oleme kutsunud hommikusele koosolekule sama päeva lehte arvustama ühiskonnas tuntud ja nimekad inimesed. Esmaspäeval luges ja kritiseeris lehte Circle K juht Kai Realo, teisipäeval kultuuriloolane Marju Kõivupuu, kolmapäeval teeb seda kirjanik Andra Teede, neljapäeval Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere ja reedel annab oma tagasisidet värskele Postimehele finantsanalüütik Peeter Koppel.

Muidugi ei puudu ka tort – kolmapäeval ootab Postimehe peret tervelt 11 kilo kaaluv maiuspala!

Tagasi üles