Video ja fotod: Tallinna lennujaamas hädamaandus Kiievist tulnud Nordica lennuk
Täiendatud kell 18.50!

Tallinna lennujaamas hädamaandus Kiievist tulnud Eesti lennufirma Nordica lennuk.

Õhtul veidi pärast kella kuut teatas politsei hädamaandumisest Tallinna lennuväljal. Kuna väljakutse oli ärev, sõitsid sündmuskohale mitmed pääste- ja kiirabiautod. 

Hiljem täpsustas politsei, et lennuk maandus kell 18.08 ja kõik on korras, keegi hädamaandumisel õnneks viga ei saanud. 

«Lennuk maandus Tallinna lennujaamas ja keegi pardal olnud 31 reisijast ja 5 meeskonnaliikmest viga ei saanud,» kinnitas Tallinna lennujaam.

Lennuki maandumisel pritsisid päästjad lennukit süttimisohu likvideerimiseks vahu ja vee seguga. Inimesed lubati lennukist välja ja igaks juhuks olid kohal ka meedikud.

Tegu on Nordica lennukiga number LO8312, millel purunes teliku välirehv. Nordica pressiesindaja Toomas Uibo sõnul purunes rehv juba Kiievist startides. «Kiievi lend oli sunnitud Tallinnas maanduma purunenud rehviga. Inimestega on kõik hästi ja olen nendega koos terminalis. Meeskond sai reisijatelt just aplausi,» ütles ta.

Tallinna lennujaama pressiesindaja sõnul tegeleti kella poole seitsme ajal lennuki puksiirimisega, et tavapärane liiklus saaks jätkuda. Siiski tõi vahejuhtum kaasa mõningaid hilisemisi. Lennurada avati taas kell 18.38.

Tagasi üles