Eri Klas saab sünniaastapäeval nimelise trammi

FOTO: TLT

7. juunil, maestro Eri Klasi 80. sünniaastapäeval, saadab Tallinna Linnatranspordi AS Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile Eesti ühe kõigi aegade tuntuima ja armastatuima dirigendi Eri Klasi auks nimetatud trammi.

TLT juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on Eri Klasi, kui särava andega, enam kui 40 riigis orkestreid juhatanud dirigendi nime andmine muusikatrammile osaks tema sünniaastapäeva tähistavatest sündmustest. «Eri Klas oli lihtne ja vahetu inimene, kellele meeldis suhelda ja viibida rahva keskel. Inimesed usaldasid ja armastasid teda. Isegi neile, kes polnud käinud ainsalgi tõsise muusika kontserdil, oli Eri Klas vaieldamatuks autoriteediks. Teda kutsuti Eesti kultuuri suursaadikuks ja rahvapresidendiks. Eri Klasi pärand pole kadunud, ta elab rahva mälestustes ja nüüd ka trammis, kõige demokraatlikumas ja turvalisemas ühistranspordivahendis, kõigi tallinlaste ja linna külaliste jaoks,» ütles Boroditš.

TLT on alates läinud aasta septembrist igal kuul saatnud liinile muusikatramme, mis on saanud nime Neeme Järvi, Anne Veski, ansambel Smilersi, lõõtsamaestro Heino Tartese, vabaduslauliku Alo Mattiiseni, unustamatu Georg Otsa, igihalja Raimond Valgre, Eesti levimuusika kuninga Jaak Joala ning dirigent Peeter Sauli järgi. Lisaks muusikatrammidele, sõidab Tallinnas kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi. 20 kaasaegset CAF trammi kannavad populaarseid naisenimesid.

Tallinna Linnatranspordi AS otsustas anda muusikute nimed kaheteistkümnele KT-6 trammile, mille kaasajastamisse investeeriti 2016.-2018. aastal 10,8 miljonit eurot.

Trammi liinile saatmine toimub Eri Klasi 80. sünniaastapäeval, 7. juunil kell 14 Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt. Sündmusel osalevad Eri Klasi lähedased ja sõbrad, samuti Tallinna linna ja TLT esindajad. Laulab Eri Klasi kasutütar eesti-soome ooperilaulja Marion Melnik-Elvilä. Sündmusele oodatakse kõiki, kes soovivad legendaarse dirigendi mälestust austada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles