Madison: julgeolekunõukogus nõutagu paremat piirikontrolli Aafrikaga

EKRE aseesimees Jaak Madison saates Otse Postimehest.

FOTO: Erik Prozes

Europarlamenti valitud konservatiivse rahvaerakonna (EKRE) esindaja Jaak Madison leiab, et Eesti valimine ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks tähendab seda, et tuleb hakata sõnaselgelt nõudma ka tõhusamat piirikontrolli Aafrika riikidega.

«Eestil seisab nüüd ees tõsine töö rõhumaks julgeolekuohtudele, mis lähtuvad eelkõige Venemaalt, Aafrikast ja Lähis-Idast,» kirjutas Madison sotsiaalmeedias. Tema arvates on hea, et kampaaniaks kulutatud raha ei ole läinud tuulde, kuna Eesti osutus valituks. «Samas ei saa olla eesmärk ainult saada valituks, vaid nüüd tuleb kahe aasta jooksul anda endast maksimum, et rõhutada ja tähelepanu juhtida näiteks Euroopat ähvardavale ohule, milleks on terrorismi levik Lähi-Idast ning massiline sisserändeoht Aafrikast.»

«ÜRO julgeolekunõukogu peab teadvustama ja leidma lahendusi, et tõkestada julgeolekuohud ning selleks peab ka Eesti tegema kõva häält ning toetama näiteks rangema piirikontrolli kehtestamist Aafrika riikidega,» märkis Madison.

Eesti sai reedel ÜRO peaassambleel ÜRO julgeolekunõukogu viie mitte-alalise liikme hääletuse esimeses voorus 111 häält ja teises voorus 132 häält. 

Tagasi üles