Uus põhiseaduskomisjoni esimees: Keskerakond tuleks laiali saata

Paul Puustusmaa

FOTO: Sander Ilvest / Postimees/Scanpix

Põhiseaduskomisjonis esimeheks valiti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Paul Puustusmaa. 

Põhiseaduskomisjonis toimusid seoses Jaak Madisoni esimehe kohalt tagasi astumisega erakorralised esimehe valimised. Uueks esimeheks valiti Paul Puustusmaa.

EKRE ridadesse kuuluv komisjoni esimeheks valitud Puustusmaa kirjutas aasta tagasi Eesti Päevalehes avaldatud arvamusartiklis «Eesti valitsust juhtiv kuritegelik organisatsioon tuleb laiali saata», et tema hinnangul on kriminaalkuritegudes süüdi mõistetud Keskerakonna kestmine põhiseadusega vastuolus.

«Eesti seaduskuulekas kodanik on uskumatult erakordses olukorras, mida pole terves Euroopas pärast Teist maailmasõda eksisteerinud: meid ja meie riiki valitseb sisuliselt kuritegelik ühendus! See on vastuolus põhiseaduse reeglitega ja toimub võimulolijate vaikival heakskiidul,» kirjutas Puustusmaa tänase koalitsioonipartneri kohta.

Puustusmaa ütles täna, et tema arvamus pole muutunud. «Juristina ma olen selles ka täna veendunud, aga pädevust mul ei ole, et neid laiali saata. Ma lihtsalt teavitasin ühiskonda sellest murest,» ütles Puustusmaa Postimehele. 

Paul Puustusma lõpetas 1981. aastal Põlva Keskkooli ja 1992. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on aastast 2012 Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige ning pääses erakonna nimekirjas 419 häälega riigikogusse. 

Põhiseaduskomisjon on riigikogu alatine komisjon, mille töövaldkond on piiritletud põhiseaduslike aspektidega.

Komisjon menetleb muu hulgas põhiseaduse muutmise seaduse eelnõusid ning riigikogu, presidendi, valitsuse, riigikontrolli, kohtute ja õiguskantsleri tegevust reguleerivaid eelnõusid, samuti kodakondsust, välismaalasi ja valimisi käsitlevaid eelnõusid.

Tagasi üles