Suurejooneline triatlonivõistlus sai oma lõpplahenduse

Ironman triatloni ujumisdistantsi algus.
Ironman triatloni ujumisdistantsi algus. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Täna, 15. juunil võistles IRONMAN 70.3 Otepääl 1200 inimest, meestest tuli esikohale Rinalds Sluckis ja naistest Maria Jänese

Meeste esikolmik: esimene Rinalds Sluckis Lätist ajaga 04:11:38. Teine Timmo Jeret Eestist ajaga 04:12:56 ja kolmas Ricard Costa Puigpelat Hispaaniast ajaga 04:16:02.

Naiste esikolmik: esimene Maria Jänese 04:46:08, Eesti. Teine Daria Chunareva 04:52:41, Venemaa ja kolmas Shannon Proffit 04:52:59, Uus Meremaa.

Maria Jänese
Maria Jänese Foto: Jüri Suurkivi

Eesti Meistrivõistlusete triatloni poolpika distantsi arvestuses olid meestest parimad Timmo Jeret ajaga 04:12:56, talle järgnes Rauno Pikkor ajaga 04:22:26 ja kolmandaks tuli Raul Ruubel ajaga 04:26:12.

Naistest võitis Eesti Meistrivõistluse arvestuses Maria Jänese ajaga 04:46:08, teisele kohale tuli Anette Zukker ajaga 05:08:34 ning kolmandaks tuli Merli Randoja ajaga 05:12:24.

IRONMANi sarja Eesti võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhanson: «Tänane osalejaterekord on suur rõõm ja tõestus tõusvast ja tugevast triatlonikultuurist Eestis. Tore on see, et pealtvaatajaid said võistlust nautida imelise ilmaga. Võistlejate jaoks raskendas palav ilm jooksudistantsi läbimist.»

IRONMAN 70.3. Otepää on neljandat korda toimuv triatlonivõistlus, kus osalejatel tuli läbida 1,9 kilomeetrit ujudes, 90 kilomeetrit jalgrattal ja 21,2 kilomeetrit joostes. Meeskondlikult osaledes läbiti distants kolme osaleja peale teatevõistlusena, kus iga osaleja läbis ühe ala.

Ujumine toimus Pühajärves, rattarada viis läbi metsade ja üle mägede Kanepisse ja tagasi ning tõusuderohke jooksurada kulges piki Pühajärve kallast. Võistlejad finišeerisid Pühajärve SPA Hotelli pargis.