Tartu Postimees

Eesti jalgpalli kõrgliiga 16. voorus võõrustas Tartu JK Tammeka Tallinna Kalevit. Kohtumise, millega tähistati ühtlasi Tammeka 30. sünnipäeva, võitis 945 pealtvaataja silme all tulemusega 2:0 kodumeeskond.

Esimesel poolajal väga palju võimalusi ei tekkinud, ent Tammeka haaras siiski avapoolaja lisaminutitel eduseisu, kui Sten Reinkortil õnnestus Kalevi kaitseliin üle mängida. Kohe teise poolaja alguses duubeldas kodumeeskonna eduseisu Sander Kapper ning kuigi seejärel tekkis mõlemal meeskonnal (Tammekal küll märgatavalt rohkem) häid võimalusi skoorimiseks, jäigi see tabamus mängu viimaseks ning tartlased kirjutasid tabelisse hooaja kolmanda võidu. Koduväljakul suutis Tammeka seejuures tänavu alles esmakordselt kolm punkti endale võtta.

Tammeka peatreener Kaido Koppel tõdes kohtumise järel jalgpall.ee ülekandele antud intervjuus, et võimalusi arvestades võinuks Kalevile paar palli rohkemgi võrku lüüa. Ühtlasi tänas ta Tamme staadionile kogunenud ligi tuhandet pealtvaatajat ning lisas, et saadud emotsioonidega on kindlasti hea edasi minna.

Liigatabelis tõusis Tammeka 12 punktiga 8. kohale, Kalev ja Maardu linnameeskond jäävad neist maha kolme punktiga. Seitsmendal kohal paiknev Viljandi Tulevik edestab tartlasi omakorda kolme silmaga.

Järgmises voorus sõidab Tammeka juba eeloleval laupäeval külla Narva Transile, kes on hetkel 18 punktiga viiendal kohal.