Ilvese arvates võiks noortelt poliitikutelt küsida, kas nad on läbinud ajateenistuse

Toomas Hendrik Ilves FOTO: ALEX WONG / AFP

Noortelt poliitikutelt võiks hakata küsima, kas nad on läbinud ajateenistuse, kirjutab sotsiaalmeedias president Toomas Hendrik Ilves.

Endine vabariigi president kirjutab, et tal on uhke ja tänulik tunne nende noorte ja veidi vanemate vastu, kes läksid rindele Eesti riigi eest, kui paljud siinsamas kodus sellesse riiki veel ei uskunud.

«Nii võlgneme neile Vabadussõja sõduritele oma riigi, demokraatia ja vabaduse. Ilma Vabadussõja võitluseta ja võiduta oleks Eesti vaid oblast ühes võõras impeeriumis,» märgib ta.

Ilvese arvates võiks järgmistel valimistel tekkida asjalik komme küsida noortelt kandidaatidelt, kes tahavad pääseda kohalikku volikogusse või riigikogusse, kas nad on ajateenistuse Eesti kaitseväes läbinud.

«See vastus räägib mehest rohkem kui 1000 sõna kihutuskoosolekul. Käemärgid võivad olla rahvuslikud ja soeng konservatiivne, aga kui sisu kõmiseb tühjalt, siis ongi õõnes,» leiab Ilves.

Endine riigipea märgib, et igas Vabadussõja sõduris, läks ta rindele vabatahtlikult või käsu korras, oli sisu mitme koju jäänud mehe jagu. «Nii nagu tänagi, kui ajateenistus ja hilisem osavõtt Kaitseliidu tegevusest annavad noorele inimesele sügavuse, mida nendest kogemustest ilma jäänud ei mõista.»

«Nii et Võidupüha (kirjutan meelega suure algustähega) on ka kõigi nende päev, kes teenivad meie kaitseväes, on või olid välismissioonidel, on või olid ajateenistuses, osalevad Kaitseliidus. Aitäh teile,» sedastab Ilves.

Tagasi üles
Back