Rannavalvur päästis Pühajärvest end ohtu seadnud purjus nooruki

Pühajärve jaanituli 2019.

FOTO: Erakogu

G4S rannavalvur tõi laupäeva õhtul Pühajärvest välja alkoholijoobes noormehed, kes täispuhutaval madratsil järves ujudes end ohtu seadsid.

22. juunil kell 20.39 märkas G4S rannavalvur, kuidas kolm noormeest ujuvad täispuhutaval õhkmadratsil Pühajärve Jaanitule festivali alast Pühajärve ranna poole. Kaks meest olid madratsil ja kolmas ujus kaasa, teatas ettevõtte pressiesindaja.

Ühel hetkel kukkus üks noormeestest madratsilt vette. Kuna vesi oli meestel üle pea ja kõik kolm tundusid ka purjus olevat, otsustas vetelpäästja olukorda kontrollima minna. Ta oli just töövahetuse lõpetanud ja rannavalve staabi sulgenud. Ajas paadi uuesti vette ja sõitis appi.

Sündmuskohal märkas, et kuigi noormehed olid lõbusas tujus, ei saanud vette kukkunud noormees ujumisega hästi hakkama ja poleks rannavalvuri hinnangul iseseisvalt kaldale suutnud ujuda. Vetelpäästja sõidutas noormehed kaldale, kus nad jooksid tagasi festivalialale ja jätkasid pidutsemist.

23. juuni pärastlõunal oli Pühajärve rannas umbes 200 inimest. Rannavalvuritel tuli takistada nelja raskes joobes meest, kes üritasid ujuma minna. Samuti tuli vetelpäästjatel inimestele korduvalt meelde tuletada, et klaastaaraga randa tulla ei tohi.

Tagasi üles