Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mary Kross sai süüdistuse ekrelaste kallaletungi kohta valetamise eest

Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross ja Mary Kross. FOTO: Erlend Štaub

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis eelmisel nädalal Mary Krossi kriminaalasja kohtusse, kuna süüdistuse järgi valetas Kross Stroomi rannas toimunud kallaletungi kohta.

Mary Krossile esitati süüdistus valeütluste andmises – süüdistuse järgi andis ta teadlikult politseis mitmel korral kannatanuna ülekuulamisel valeütlusi, justkui ta oleks 27. novembril 2018 viibinud Stroomi ranna pargis ning tundmatud mehed olla teda kividega loopinud. Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud nimetatud ajal Stroomi ranna pargis.

Eelmise aasta novembris hakkas sotsiaalmeedias levima kulutulena teade, nagu oleksid  Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks Eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine. «Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas,» selgitas ringkonnaprokurör Jaanhold.

Siiani on Mary Kross kinnitanud avalikkusele, et vaatamata tõendite puudumisele, selline rünnak siiski aset leidis. Mary Kross on abielus riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossiga.

Strasbourgis viibiv Eerik-Niiles Kross oma abikaasale esitatud süüdistust kommenteerida ei soovinud, samuti ei ole tema sõnul midagi lisada ka abikaasa Maryl. «Me oleme kokku leppinud, et kui keegi meist midagi selle kohta ütleb, siis teeme seda läbi advokaadi,» ütles riigikogu liige Kross Postimehele.

Valeütluste andmises süüdi mõistmise korral võidakse Krossile mõista rahaline karistus või kuni kolm aastat vanglat.

Tagasi üles
Back