Erko Litvjakov
, Reporter
Peruu väravat tähistamas.
Peruu väravat tähistamas. Foto: Ueslei Marcelino / REUTERS

Eile öösel toimunud Copa America teises poolfinaalis leidis aset tõeline üllatustulemus. Eelmise kahe Copa America võitja Tšiili kaotas Peruule 0:3.

Juba 21. minutil suutis Peruu mänguohjad enda kätte haarata, kui poolkaitsja Edison Flores paremast äärest tulnud tsenderdusest palli väravasse kõmmutas.

Tšiili elu muutus veel raskemaks, kui nende väravavahi Gabriel Ariase 38. minuti valesti arvestatud väljatuleku kasutas ära Peruu mängija Yoshimar Yotun, kes palli tühja väravasse lõi.

Teisel poolajal proovis küll Tšiili mängu tagasi tulla, kuid Peruu pidas vastu. Kirstunaela lõi aga Peruu kapten Jose Paolo Guerrero, kes otsustas enda väravaga 90. minutil mängusaatuse.

Lisaminutitel oli Tšiilil ka veel penalt kasutada, kui Eduardo Vargas ei suutnud võimalust ära kasutada.

Tšiili kohtub pronksimängus 6. juulil kell 22 Argentiinaga ning Peruu läheb 7. juulil kell 23 finaalis vastamisi korraldajamaa Brasiiliaga.