Tänavuse Copa America võitis Brasiilia

Christopher Krutto
Brasiilia mängijad Copa America karikat tõstmas
Brasiilia mängijad Copa America karikat tõstmas Foto: Xin Yuewei / ZUMAPRESS.com

Brasiilia võitis täna varahommikul peetud koduse Copa America finaalis Peruu ning kindlustas üle 12 aasta esimese tiitli.

Brasiilia esimese poolaja kangelaseks valiti Gabriel Jesus, kes tegi Evertoni 15. minuti väravale suurepärase eeltöö. Pauol Guerrero küll suutis penaltist peruulased viigiseisule aidata, kuid taaskord näitas oma klassi Jesus, kes Brasiilia enne poolaja lõppu uuesti ette viis.

Noore brasiillase hea esitus sai läbi mängu 70. minutil, kui ta korjas teise kollase kaardi ning pidi väljakult lahkuma. See andis initsiatiivi Peruu kätte ning suurüllatus oli õhus. Peruu sai mitmel korral hästi rünnakule, aga vahetusmees Richarlisoni 90. minuti penalti kindlustas Brasiiliale lõppseisuga 3:1 tiitli.

Kusjuures Peruu penalti jäigi Brasiilia ainsaks sisselastud väravaks tänavusel Copa Americal.