Fotod: Tallinna vanalinnas algasid Keskaja Päevad

11- 14. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas taas Keskaja Päevad – neljaks päevaks muutuvad Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks.

Kell viis suundus Keskaja Päevade avarongkäik Viru väravate juurest Raekoja platsile, kus toimus avatseremoonia. Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, kus pakutakse linnarahvale  meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust. Muusikalist külakosti toob ansambel Sub Rosa Ungarist, lisaks esinevad Raekoja platsil tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, rändmuusik Polina Tšerkassova, tantsuansambel Saltatriculi Tartust jt.

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla, kust leiab ka palju väliskülalisi. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal sepad, puusepad, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Katariina kiriku esisel platsil toimetavad sel aastal esmakordselt gildiemandad ja meistrimehed, sellid ja õpipoisid. Neljapäeval, reedel ja laupäeval kell 14 toimub Aiatund Dominiiklaste kloostri hoovis (Vene tn 14a), kus emand Kai Kiudsoo-Värv kõneleb vitraažist ja pühakutest ning emand Silja Pihelgas herbaariumi väärikast rollist teaduses ja kunstis keskajast tänaseni. Laupäeval räägib isand Heiki Haljasorg Katariina kiriku ajaloost.

Reedel, 12. juulil kell 20.00 võib Püha Vaimu Kirikus osa saada keskaegsest müsteeriumist  Aadama Mäng ansambli Aroonia esituses.

Laupäeval, 13. juulil toimub Revali mõõgaturniir Niguliste kõrval asuval haljasalal. Võistlejaid on saabumas Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Soomest jm. Võistlustel osalevad ka naisvõitlejad. Eestvedaja: Ajaloolise võitluse klubi Nordburg.

Pühapäeval, 14. juulil kell 14 Muusikaline etendus Katariina kirikus «Kunstniku armastus» Vaikuse Muusika Stuudio esituses.

Ühtlasi toimub mitmeid ajaloomatku nii eesti, inglise kui ka vene keeles, kus tutvustatakse vanalinna ajalugu.

Keskaja Päevi korraldavad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ning Hopneri Maja. Täpsema programmi ja info leiab Keskaja Päevade kodulehelt.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles