Senegali koondis sammus esimese meeskonnana suurturniiri poolfinaali

Senegali tähtmängija Sadio Mane.
Senegali tähtmängija Sadio Mane. Foto: SIPHIWE SIBEKO/REUTERS

Täna alistas Aafrika Rahvuste Karika turniiri veerandfinaalis Senegali koondis Benini seisuga 1:0 ja sammus 13-aastase vaheaja järel järgmisesse ringi.

Kohtumise ainsa tabamuse eest hoolitses 69. minutil Inglismaal Evertoni ridades mängiv Idrissa Gana Gueye. 82. minutil sattus Benin veelgi raskemasse olukorda, kui nende poolelt teenis punase kaardi Olivier Verdon, mis jättis meeskonna väljakule kümnekesi.

Tänases teises veeranfinaali kohtumises lähevad vastamisi Nigeeria ja Lõuna-Aafrika Vabariik.

Senegali poolfinaali vastane selgub homme, mil kohtuvad Tuneesia ja Madagaskar. Samal päeval heitlevad ihaldusväärse tiitli nimel ka Alžeeria ning Elevandiluurannik.

Varasemalt on Senegal jõudnud poolfinaalidesse aastatel 1965, 1990, 2002 ja 2006. 2002. aastal jõudsid nad ka finaali, kuid pidid seal tunnistama penaltiseeria järel Kameruni paremust.