Lapse ravireisiks toetust palunud pere loobus oma taotlusest

TÜ Kliinikumi Lastefond. Illustratiivne foto.

FOTO: SA TÜK Lastefond

Kaasasündinud immuunpuudulikkusega väikese Alexanderi ema andis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile teada, et loobuvad ravireisi toetusest, sest nende perekond sattus negatiivsete kommentaaride alla.

Alexander on ühe aasta ja viie kuu vanune poiss, kes põeb rasket kaasasündinud immuunpuudulikkust X-liitelist Hüper-IgM sündroomi, mistõttu on lapse organism väga vastuvõtlik erinevatele haigustekitajatele. Alexander vajab pidevat antikehade asendamist ja infektsioonide vastast ravi ja vaatamata ravile on kaasasündinud immuunpuudulikkusega lapsed ohustatud erinevatest infektsioonidest, mis võivad lühendada nii nende eluiga kui ka halvendada elukvaliteeti.

Alexanderi arstide sõnul vajab pisipoiss luuüdi tüvirakkude siirdamist, mida aga Eestis ei tehta. Inglismaal asuv Newcastle'i Lastehaigla Immunoloogiakeskuses on valmis Alexanderile luuüdi siirdama juba järgmisel kuul, augustis. Siirdamise järgselt tuleb Inglismaal olla pool aastat. Eesti Haigekassa tasub küll Alexanderi ravikulud siirdamiskeskuses, kuid kõik sõidu- kui elamiskulud tuleb rasket haigust põdeva lapse perel endal tasuda.

Lastefond mõistab perekonna otsust ravireisi toetusest loobuda ning suunab Alexanderi toetuseks tehtud annetussummad teiste abivajajate aitamiseks. Fond tänab kõiki, kes abi osutasid.

Lapse pere teatel ei soovi nad haige lapse kõrval olles kirjutada vastulauseid anonüümsetele kommenteerijatele, kes nende peret ründama asusid ning soovivad vältida olukorda, kus rünnatavaks muutuks ka lastefond, kust saavad aastas abi ligi 500 last.

«Me oleme südamest tänulikud kõigile, kes on tänaseks väikest Alexanderit Lastefondi kaudu toetanud, oleme kindlad, et mitmed abivajajad saavad sealt vajamineva abi oma raviks. Otsus ei muuda meid kibestunuks ega vähenda empaatiat, toetame ka ise edaspidi Lastefondi ning kutsume üles seda tegema kõiki teisi, sest tegelikult vajab iga pere sellistel kriisimomentidel abi,» lisas Alexanderi ema.

«Lastefond on valmis heade annetajate abil aitama kõiki lapsi ja peresid, kes seda abi vajavad. Lastefondist abi saamiseks ei pea olema toimetulekuraskustes pere, kuid me töötame heas usus, et iga abi taotleja mõistab Lastefondi põhimõtteid ning hindab heade annetajate panust nende aitamiseks,» märgib fond.

Tagasi üles