Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Õpetajate appihüüded jäävad järjest vastusteta

Töökiusu kirjeldustega valda, ministeeriumisse ja lõpuks meediasse pöördunud õpetaja Kaidi Valli-Mägi. FOTO: Erik Tikan

Postimees kirjutas eile, kuidas Kanepi gümnaasiumi õpetajad, kelle klassis õpivad direktori sugulased, satuvad psühholoogilise surve alla ja koolist on paari aastaga lahkunud 26 õpetajat. Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov ütles, et ei näe, kuidas Kanepi gümnaasium saaks samamoodi edasi minna – nii palju kahju on tehtud, vastastikune usaldus kaotatud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ma ei kujuta ette olukorda, kus koolijuht saab oma veast aru, võtab töötajad kokku ja ütleb, et alustame puhtalt lehelt,» rääkis Timakov.

Postimees kirjutas eile, kuidas Kanepi gümnaasiumi õpetajad, kelle klassis õpivad direktori lapsed või õepoeg, satuvad psühholoogilise surve alla. Mõjutustöö põhjus: tema sugulased peavad saama häid hindeid.

Timakov lausus, et sellist n-ö korruptsiooni tuleb avalikult taunida. «Üldjuhul loodaksin sellistes olukordades õpetajate objektiivsusele, et nad ei lase ennast mõjutada. Samas mõistan, et tegemist võib olla nende ainsa töökohaga, elukorraldus ei võimalda kolida ja nii minnaksegi mõjutustööga kaasa,» rääkis Timakov.

Veel joonistus eilsest loost välja, et kui õpetajate töötlemine vilja ei kanna, sunnib direktor nad lahkuma. Seda nende töökoormuse pea nullini kärpimisega. Selline viis õpetaja lahkuma sundimiseks on Timakovi sõnul tavaline. «Sellise meetodi kasutamisest oleme ka varem kuulnud. Koolijuhti ega õpetajat pole kerge vallandada – see eeldab tõsiseid rikkumisi,» selgitas Timakov.

Tagasi üles
Back