N, 1.12.2022

Õpetajate appihüüded jäävad järjest vastusteta

Kadri Kuulpak
, reporter
Õpetajate appihüüded jäävad järjest vastusteta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 15
Töökiusu kirjeldustega valda, ministeeriumisse ja lõpuks meediasse pöördunud õpetaja Kaidi Valli-Mägi.
Töökiusu kirjeldustega valda, ministeeriumisse ja lõpuks meediasse pöördunud õpetaja Kaidi Valli-Mägi. Foto: Erik Tikan

Postimees kirjutas eile, kuidas Kanepi gümnaasiumi õpetajad, kelle klassis õpivad direktori sugulased, satuvad psühholoogilise surve alla ja koolist on paari aastaga lahkunud 26 õpetajat. Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov ütles, et ei näe, kuidas Kanepi gümnaasium saaks samamoodi edasi minna – nii palju kahju on tehtud, vastastikune usaldus kaotatud.

«Ma ei kujuta ette olukorda, kus koolijuht saab oma veast aru, võtab töötajad kokku ja ütleb, et alustame puhtalt lehelt,» rääkis Timakov.

Postimees kirjutas eile, kuidas Kanepi gümnaasiumi õpetajad, kelle klassis õpivad direktori lapsed või õepoeg, satuvad psühholoogilise surve alla. Mõjutustöö põhjus: tema sugulased peavad saama häid hindeid.

Timakov lausus, et sellist n-ö korruptsiooni tuleb avalikult taunida. «Üldjuhul loodaksin sellistes olukordades õpetajate objektiivsusele, et nad ei lase ennast mõjutada. Samas mõistan, et tegemist võib olla nende ainsa töökohaga, elukorraldus ei võimalda kolida ja nii minnaksegi mõjutustööga kaasa,» rääkis Timakov.

Veel joonistus eilsest loost välja, et kui õpetajate töötlemine vilja ei kanna, sunnib direktor nad lahkuma. Seda nende töökoormuse pea nullini kärpimisega. Selline viis õpetaja lahkuma sundimiseks on Timakovi sõnul tavaline. «Sellise meetodi kasutamisest oleme ka varem kuulnud. Koolijuhti ega õpetajat pole kerge vallandada – see eeldab tõsiseid rikkumisi,» selgitas Timakov.

Märksõnad
Tagasi üles