Blogi: Uskumatu! Levadia mängis lisaaja viimasel minutil eduseisu maha. Flora teenis karukoopast edasipääsu

Carl-Robert Puhm
Koroonakriis tekitab pettumust. Pilt on illustratiivne.
Koroonakriis tekitab pettumust. Pilt on illustratiivne. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Euroopa liiga esimeses eelringis asusid täna võistlustulle kolm Eesti klubi. Levadia teenis südantlõhestava kaotuse, kui lisaaja viimasel minutil lõi Islandi klubi Stjarnan seisuks 3:2, mis viis külalised võõrsil värava reegliga edasi. Flora sai Serbias kätte magusa 2:2 viigi, mis viis nad järgmisesse ringi, Trans jäi tühjade kätega, kaotades 1:4.

Enne mängu:

Esimeses Islandil peetud kohtumises pidi Levadia tunnistama vastaste 2:1 paremust.  Thorsteinn Ragnarssoni kahest väravast juhtima pääsenud Stjarnan, lasi 78. minutil Nikita Andreevil ühe värava tagasi lüüa. Võõrsil löödud värav jätab Levadiale tänaseks mänguks head võimalused. Tallinna klubile piisab edasipääsuks ka napist üheväravalisest võidust, kui oma puur suudetakse puutumatuna hoida. Edasipääsu puhul kohtuks Levadia järgmises ringis Hispaania suurklubi Espanyoliga.

Levadia serblasest juhendaja Aleksandar Rogici hinnangul on meeskonna õlgadele langenud võidukohustus pigem positiivne. «Pinge on jalgpallis privileeg, millega on võimalik mänge võita ja imelisi tulemusi teha,» sõnas Rogic, kuid lisas seejärel, et tema survet ei tunne ja proovib ka meeskonnas tekitada pingevaba õhkkonna.

«Meie peame mängima rohkem mööda maad. Peame olema julged ja loomingulised, et meile sobiv tulemus saavutada,» lausus juhendaja eilsel pressikonverentsil. Levadia poolkaitsja Rasmus Peetson lisas omalt poolt, et Stjarnani mängustiil on väga sirgjooneline: pikk pall ette ja heitlus teiste pallide nimel.

Flora suutis eelmisel nädalal peetud kohtumises 2:0 võita Serbia hõbemedalisti. Selle seisuga minnakse vastu favoriitidena, kuid nagu Jürgen Henn ütles mängujärgsel konverentsil, siis Serbias tuleb totaalselt teistsugune mäng.

Flora läheb võidu puhul kokku eelmise aasta Euroopa liiga finalisti Frankfurdi Eintrachtiga.

Trans kaotas eelmine nädal Rakvere linnastaadionil peetud mängus Makedoonia meeskonnale 0:2. Kihlveokontorid pole Transile parimaid koefitsente küll edasipääsuks andnud, kuid Trans läheb kindlasti proovima korda saata soliidne tulemus.

Imetulemuse puhul läheb Trans järgmises ringis kokku eelmise hooaja Ukraina kõrgliiga neljanda koha meeskonna Luhanski Zoryaga.