E, 2.10.2023

Vene loomakaitsjad paluvad keskkonnaministril üle piiri tulnud karud ellu jätta

Andres Einmann
Facebook
Comments 12
Valgas ringi luusinud karud Polja ja Proša.
Valgas ringi luusinud karud Polja ja Proša. Foto: Monika Kaur

Venemaa loomakaitseorganisatsioon palub keskkonnaminister Rene Kokale saadetud kirjas üle piiri Eestisse tulnud karud Polja ja Proša ellu jätta ja võimalusel nad Venemaale tagasi juhatada.

Peterburis tegutseva loomakaitseühingu Baltiskaja zabota o životnõh president Jelena Bobrova märkis Kokale saadetud kirjas, et jälgib murega Eestist tulevaid uudiseid, justkui tahetakse kaks Venemaalt pärit karu veel enne jahihooaja algust maha lasta.

«Need karud on pärit Toropetski bioloogilisest jaamast «Puhas mets», mis tegeleb vanemateta jäänud karupoegade rehabilitatsiooni ja nende loodusesse tagasisaatmisega. Need karud on Polja ja Proša. Nad on unikaalsed selles mõttes, et nad ei ole pärast loodusesse naasmist lahku läinud, vaid hoiavad kokku. Nad alles õpivad iseseisvalt metsas hakkama saama ja seetõttu võib neid sageli inimeste juures näha,» kirjutas Bobrova.

Loomakaitseühingu president rõhutas, et hoolimata sellest, et nad käivad sageli asulates, ei ole nad ilmutanud mingit agressiivsust kellegi vastu.

«Me tahaks väga, et te säästaksite nende karude elusid, selleks tuleks nad suunata üle piiri Pihkva oblastisse tagasi. Üks võimalus oleks kasutada paukpadruneid ja karud nende abil Venemaale tagasi suunata. Võimalik oleks karud uinutipüssi abil uinutada ja seejärel Venemaale toimetada,» tegi Bobrova ettepaneku.

Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Marju Kaasik ütles, et ministeerium ei ole Venemaa organisatsioonile veel vastanud, kiri on praegu ettevalmistamisel.

Keskkonnaameti jahinduse peaspetsialisti Margo Tanniku sõnul on praegu Venemaa taotluse valguses veel vara öelda, kas kaks karu kütitakse või jäävad lauale ka muud variandid. «Kindlasti arutame ka karude Venemaale tagasi andmise variandi võimalikkust,» ütles Tannik.

Bobrova viitas ka 12. juulil Eesti meedia kajastatud uudisele, et Anija vallavanema koduhoovis lasti maha mesitarude juurde maiustama tulnud karu. «Ta langes inimliku rumaluse ohvriks,» märkis Bobrova.

Karud Polja ja Proša ületasid Eesti-Vene piiri juuni lõpus ning pärast seda on neid korduvalt Valgamaal inimeste läheduses seiklemas nähtud.

Facebook
Comments 12

Märksõnad

Tagasi üles