Väidetavalt tungis hunt Hiiumaal naisele kodumaja juures kallale

Hunt.

FOTO: PATRIK STOLLARZ / AFP / Scanpix

Hiiumaal Tahkuna kandis ründas väidetavalt hunt kolmapäeva hommikul kodumaja uksel perenaist, kes kuulis õuest koera hädakisa ja läks teda tuppa laskma, teatas Eesti Jahimeeste Selts.

Naine sai tõsiseid vigastusi näo piirkonda ja vajas erakorralist arstiabi.

Eesti Jahimeeste Seltsile laekus täna, 25. juuli varahommikul info arvatava hundi ründe kohta Hiiumaal.

Tahkuna kandis elaval perenaisel on suurt kasvu valge koer, kellel on elektrooniline kaelaside ja kes liigub ainult kitsas piirkonnas õuealal. Perenaise sõnul haugub koer erinevalt kohates siili või teisi väiksemaid elukaid. Ta tunneb oma koera häälitsusi hästi.

24. juuli varahommikul kella 3-4 paiku kuulis perenaine varasemalt õue välja lastud koera hädakisa ja sai kohe aru, et midagi on väga halvasti. Ta läks koera tuppa laskma ja avas ukse. Koer tormas sisse ja samas ründas arvatav hunt naisterahvast näkku. Naine sai silma piirkonda tõsiseid vigastusi ja vajas erakorralise meditsiini abi. Tänaseks on naine lubatud koju ja ta on paranemas.

Eesti Jahimeeste Selts andis teada, et jahimeestel tekkis küsimus, kas tegu oli ikka hundiga või hundikoeraga. «Kontrollides fakte ja hinnates koera käitumist, kes siiani on šokis, on väga suur tõenäosus, et tegemist oli hundiga. Ründe agressiivsus, koera ründe aegne reaktsioon ja häälitsused ning peale rünnakut käitumine annab ekspertidele alust, et tegemist oli hundiga. Seda kinnitab ka fakt, et ümbruskonnas puuduvad suured ja hundisarnased koerad täielikult. Ka ründe alla sattunud naisterahva kirjeldus viitab hundile,» leidis jahimeeste selts.

Eesti Jahimeeste Selts palub kõigil jääda rahulikuks ja mingiks paanikaks põhjust pole. Tegemist on kahetsusväärse üksikjuhtumiga, mille üksikasjad nii jahimehed kui ka keskkonnaametnikud välja selgitavad. Nii jahimehi kui keskkonnaametit on informeeritud ja vajalikud meetmed võetakse tarvitusele.

Tagasi üles