Blogi: Nõmme Kalju võitles kodus südikalt, kuid langes Meistrite liiga konkurentsist

Nõmme Kalju - Glasgow Celtic.
Nõmme Kalju - Glasgow Celtic. Foto: Tairo Lutter

Äsja lõppenud jalgpalli Meistrite liiga teise eelringi mängus Nõmme Kalju ja Glasgow Celticu vahel võitsid šotlased 2:0.

Esimesel poolajal jäi Kalju õnnetust Aleksandr Kulinitši omaväravast 0:1 kaotusseisu.

Teist poolaeg südikalt mänginud Kalju lõi ka teisel poolajal ise võimalusi, kuid lõplikult murti nende vastupanu, kui 90+3 lõi Marian Shved Celticu kasuks 2:0.

Kahe mängu kokkuvõttes kaotas Kalju 0:7.

Küll aga pole mulluste Eesti meistrite jaoks eurosari läbi. Järgmisel neljapäeval minnakse vastamisi 15-kordse Luksemburgi meistri F91 Dudelangega.

Enne Mängu:

Mullune Premium liiga meister Nõmme Kalju ületas kõik ootused juba sellega, kui alistas Meistrite liiga esimeses eelringis Põhja-Makedoonia tšempioni FK Škendija. Kahe kohtumise koondseis jäi küll 2:2, kuid võõrsilvärava reegel saatis edasi nõmmekad.

Järgmises ringis loositi Tallinna suurklubi vastaseks Glasgow Celtic, mis laiemale spordimaailmale tutvustamist ei vaja. 50 liigatiitlit ja 39 Šotimaa karikat on vaid vähesed saavutused, mis klubi 139-aastase ajaloo jooksul teeninud on.

Eelmise nädala kolmapäeval peetud avakohtumises näitasid Celticu mängijad Kalju vastu tõelist tasemevahet. Poolajale mindi juba 3:0 eduseisus ning teises vaatuses lisati veel kaks väravat.

Celtic Parkil pea 42 000 pealtvaataja ees peetud võidumäng jättis Eesti klubile ülimalt väikesed edasipääsu võimalused. Seega võib eeldada, et Lillekülas minnakse väljakule puhtalt au eest seisma.

Eeldusel, et nõmmekad täna imet korda ei saada, jätkub eurohooaeg nende jaoks Euroopa liiga 3. eelringi mängudega juba tuttava Põhja-Makedoonia meistri FK Škendija või Luksemburgi klubi Dudelange vastu. Esimese kohtumise võitis Dudelange 2:1.