Kevin Koik
, suvereporter
Õilme Võro.
Õilme Võro. Foto: Tomi Saluveer

Teise liiga võistkondlikel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel püstitas Võru kergejõustikuklubi sprinter Õilme Võro 4x100 meetri teatejooksus rahvusrekordi. Eesti koondisele tõi meeste odaviskes võidu Magnus Kirt.

Lisaks Võrole kuulusid teatenelikusse Kreete Verlin, Karoli Käärt ja Ksenija Balta, kes läbisid üheskoos staadioniringi 44,71 sekundiga. Eesti koondislased jäid alla vaid Küprose naiskonnale, kelle ajaks märgiti 44,15 sekundit. Varasem rekord 44,75 sekundit pärines 2014. aastast.

Meeste odaviskes triumfeeris Kirt 81.47ga lätlase Gatis Cakšsi ees. Tõrvalase esikoht oli esimesel võistluspäeval ka ainuke alavõit Eestile. Kirdi isiklik tippmark ja Eesti rekord 90.61 meetrit pärineb tänavuse hooaja juunikuust.

3000 meetri takistusjooksus oli esindatud Valga valla sportlane Johanna Ardel, kes lõpetas kaheteistkümne naise konkurentsis jooksu ajaga 11.21,70. SK Beaversi esindaja jäi sellega alla oma isiklikule tippmargile 11.13,42. Võistluse esikoht läks Iisraeli esindajale Adva Cohenile, kes võitis ajaga 10.21,07.

10.-11. augustini Horvaatias Varaždinis toimuval võistlusel hoidis Eesti koondis avapäeva järel liidrikohta.