Kevin Koik
, suvereporter
Meeste absoluutarvestuses võidutses Margus Koor (keskel). Teisena lõpetas Andrus Veerpalu (vasakul) ja kolmandana Kaimar Karm. Foto: Rein Leppik/Valgamaa Spordiliit

Valgamaal peetud Iigaste metsajooksul jäid 7,4-kilomeetrisel põhidistantsil absoluutarvestuses konkurentidele püüdmatuks Võru kergejõustikuklubi Lõunalõvi esindaja Margus Koor ja Eveli Kurg Valga spordiklubist Maret-Sport.

32-kraadises kuumuses läbis Koor juubelijooksu distantsi 26 minuti ja 39 sekundiga. Võru mehe järel lõpetas teisena endine tippsuusataja Andrus Veerpalu, kes kaotas ligi 20 sekundiga. Paremuselt kolmanda aja jooksis välja Lõuna politsei spordiklubi esindaja Kaimar Karm.

31 minuti ja kahe sekundiga raja läbinud Eveli Kure järel finišeerus naiste arvestuses teisena Helena Peik ning kolmandana Kairit Sirk.

Põhi- ja lastejooksude distantsidel startis ühtekokku 79 osalejat. Võistluse korraldasid Arne Nõmmik ja Valgamaa Spordiliit.