Blogi: Liverpool alistas penaltiseerias Chelsea ja võitis UEFA superkarika

Liverpool alistas UEFA superkarikafinaalis Chelsea.
Liverpool alistas UEFA superkarikafinaalis Chelsea. Foto: Mikhail Kireev / Sputnik

Liverpooli jalgpallimeeskond alistas UEFA superkarikafinaali penaltiseerias Chelsea ja võitis hooaja esimese tiitli. Finaali saatus otsustati alles penaltiseerias, kui Chelsea mängumees Tammy Abraham Chelsea viiendal penaltil eksis ja Liverpoolile võidu tagas.

Kohtumist alustas paremini Chelsea, kes 36. minutil Olivier Giroud' tabamusest juhtima asus. Liverpool jõudis viigini teisel poolajal, kui Sadio Mane 48. minutil seisu viigistas. Normaalajal rohkem väravaid ei nähtud ja mäng läks seisult 1:1 lisaajale.

Lisaajal asus esimesena juhtima Liverpool. 95. minutil tegi taas skoori Mane, kes Firmino söödu lati põrkest sisse lõi. Kõigest neli minutit hiljem tõmbas Liverpooli väravavaht Adrian karistusalas maha Tammy Abrahami ning teenitud penalti realiseeris Jorginho. 2:2 seisuga ka lisaaeg lõppes ning ees ootas penaltiseeria.

Penaltiseerias eksis ainsana Chelsea mängumees Abraham, kes seeria kümnenda penalti Adrianile kätte lõi. See tähendas, et Liverpool võitis penaltiseeria 5:4 ja ühtlasi ka kogu mängu.

Liverpool võitis Superkarika neljandat korda.Varasemalt oldi tiitlini jõutud ka 1977., 2001. ja 2005. aastal.

Enne mängu:

Euroopa jalgpalli superkarikafinaalis on triumfeerinud 24 erinevat klubi, sealhulgas Liverpool ja Chelsea, kuid kordagi pole samal aastal mänginud karika peale kaks Inglismaa klubi. Ehk jalgpalli sünnimaa teeb jälle omamoodi ajalugu.

Hispaania tiimide siseasja on nähtud koguni viis (2006, 2014-2016, 2018) ja Itaalia satside lahingut kaks (1990, 1993) korda.

UEFA superkarikal on rikkalik ajalugu. Esimest korda mindi selle nimel lahingusse 47 aastat tagasi, kui Šotimaa tippklubi Glasgow Rangers kaotas kodus-võõrsil-süsteemis Hollandi kõigi aegade edukaimale klubile, 34-kordsele riigi meistrile Amsterdami Ajaxile.

Tegu oli siiski mitteametliku võiduga, vähemalt UEFA arvates, sest Rangersi fännidele oli määratud finaalis osalemise keeld. Ajax sai ametlikuks võitjaks juba aasta hiljem, kui kahe mängu kokkuvõttes alistati Itaalia suurklubi Milan.

Liverpool võitis UEFA superkarika aastatel 1977, 2001 ja 2005. Chelsea tõstis karika pea kohale aastal 1998. Mõlemad klubid on finaali ka kaks korda kaotanud.

Mullu toimus UEFA superkarikafinaal Tallinnas A. Le Coq Arenal, kus Madridi hiidude duellis jäi peale Atletico, alistades kahe eelmise aasta tšempioni Reali. Tänavune finaal peetakse Besiktas Parkil.