Helmetega kohtunud Jüri Ratas: see oli lubamatu tegu, mis ei tohi korduda
Elmar Vaheri suhtes ei algatata distsiplinaarmenetlust

Peaminister Jüri Ratas.

FOTO: Joosep Pank

Täna õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega kohtunud peaminister Jüri Ratas teatas, et politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri tagandamiskatse oli lubamatu tegu, kuid praeguseks on olukord rahunenud.

«Kohtusin täna õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks. Minu hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik,» kirjutas peaminister Facebooki postituses.

Ratas märgib, et praeguseks on kindel, et siseministeerium ei ole algatanud ega plaani enam ka alustada PPA juhi Elmar Vaheri osas distsiplinaarjuurdlust. «Samuti tõdesid nii siseminister kui rahandusminister, et on tarvis kõigi osapoolte pingutusi taastamaks töörahu PPAs ning normaalne töösuhe ministri ja ameti juhi vahel. Teen kõik endast oleneva, et sellele kaasa aidata,» rõhutas Ratas.

«Valitsuse jaoks on oluline minna edasi siseministeeriumi ning politsei- ja piirivalveameti haldusalasse jäävate tähtsate küsimustega, milleks on näiteks idapiiri väljaehitamine, piirikaitse tugevdamine ning sisekaitsereservi loomine eriolukordade puhuks,» märgib peaminister. Need ettevõtmised vajavad Ratase sõnul ministeeriumi ja PPA asjatundlikkust ning ühiseid pingutusi. «Leppisime kokku, et arutame neid küsimusi peagi valitsuse kabinetinõupidamisel.»

«Mulle teeb heameelt, et olukord on pärast esialgseid liialt emotsionaalseid ja rutakaid käike rahunenud ning nii siseminister kui PPA peadirektor on avaldanud soovi sisulisele tegevusele orienteeritud koostöö taastamiseks. See on praeguses olukorras suur samm edasi,» kirjutas peaminister.

Tagasi üles