Eesti jalgpallikoondislased välismaal: arvukalt väravaid ja õnnestumisi

Ragnar Klavan paremal.
Ragnar Klavan paremal. Foto: MIGUEL MEDINA / AFP

Läinud nädalal pidasid Eesti koondislaste koduklubid arvukalt edukaid kohtumisi. Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril jõudsid play-off ringi nii Karol Metsa kui ka Ilja Antonovi tööandjad, Itaalia karikavõistlustel tundis võidurõõmu Ragnar Klavan ning kodustes liigades olid täpsed Ats Purje, Sergei Zenjov, Sergei Mošnikov ja noortekoondislane Taaniel Usta.

Mets ja Stockholmi AIK alistasid kahe mängu kokkuvõttes 3:2 Moldova klubi Tiraspoli Sheriffi. Avamängu võõrsil 2:1 võitnud Rootsi meeskonnale piisas koduväljakul 1:1 viigist. AIK värava eest hoolitses 61. minutil Nabil Bahoui, külaliste viigivärav sündis kohtumise 87. minutil. AIK mängib Euroopa liiga koha eest nüüd Glasgow Celticuga ning avavaatus Šotimaal leiab aset sel neljapäeval. Nädalavahetusel lõppes Rootsi liigas AIK viiemänguline võiduseeria, kui kodus jäädi 1:2 alla Kalmarile. Liigatabelis langeti seetõttu kolmandale kohale. Karol Mets tegi möödunud nädalal AIK mõlemas mängus kaasa 90 minutit.

Rootsi kõrgliigas oli võidukas Andreas Vaikla meeskond Norrköping, kes alistas 2:0 Siriuse ning on enne tänaõhtuseid mänge liigatabelis kuuendal kohal. Eurosarjas langes aga Rootsi meeskond konkurentsist, sest korduskohtumises tunnistati Beer Sheva Hapoeli 3:1 paremust ning koondtulemusega 4:2 pääses edasi Iisraeli klubi. Vaikla jälgis mõlemat kohtumist varumeestepingilt.

Ilja Antonov ja Ararat-Armenia tulid välja avamängus saadud 1:2 kaotusseisust ja alistasid korduskohtumises võõrsil Gruusia klubi Saburtalo 2:0. Antonov tuli väljakule vahetusest kohtumise 70. minutil, mil hilisem lõpptulemus oli tablool. Kui AIK kohtub järgmises ringis tänavusel eurosarja hooajal Nõmme Kalju FC üle mänginud Celticuga, siis Antonovi meeskonnal on võimalus mängida Kalju alistanud Dudelangega (Luksemburg), kellega peetakse avamäng sel neljapäeval Armeenias. Nädalavahetusel jätkus Ararati hea hoog ka kodustel meistrivõistlustel, kui võõrsil alistati FC Noah 2:1. Antonov tegi kaasa kogu kohtumise.

Sergei Zenjov lõi värava Kasahstani meistrivõistlustel, kui Karagandõ Šahtjor mängis 3:0 üle Kõzõlorda Kaisari. Zenjov lõi meeskonna kolmanda värava 75. minutil ning kümme minutit hiljem vahetati ta välja. Artjom Dmitrijev ja Okžetpes jäid 0:4 alla Ordabasõle. Dmitrijev tegi kaasa esimese poolaja, mis kaotati 0:2.

Soome kõrgliigas oli täpne Ats Purje, kui KuPS alistas võõral väljakul Tampere Ilvese. Purje lõi meeskonna teise värava 70. minutil ning vahetati välja kaks minutit hiljem. Seinäjoki JK jäi neljapäeval 0:2 alla Mariehamnile. Mihkel Aksalu tegi kaasa kogu kohtumise ning Trevor Elhi jälgis matši varumeestepingilt. Zakaria Beglarishvili pääses väljakule vahetusest kohtumise 58. minutil. Täna õhtul võõrustab SJK RoPSi, Brent Lepistu koduklubi Lahti Honkat ning Hindrek Ojamaatööandja VPS Mariehamni. Läinud nädal tõi ka uudise, et SJK teed läksid lahku meeskonna senise peatreeneri Aleksei Yeryomenko ja abitreeneri Umar Marhieviga.

Itaalia karikavõistlustel alistasid Ragnar Klavan ja Cagliari 2:1 Chievo Verona. Klavan mängis 90 minutit. Cagliari asus mängu 17. minutiks 2:0 juhtima, kuid 40. minutil teenis väravavaht Rafael punase kaardi ning meeskond jäi arvulisse vähemusse. Chievo Verona lõi seejärel ka värava, kuid rohkem tabamusi kohtumise vältel ei sündinud, mistõttu jõudis järgmisse ringi Cagliari. Klavani meeskonna liigahooaeg algab sel pühapäeval, kui võõrustatakse Bresciat.

Norra kõrgliigas sai Joonas Tamm möödunud nädalal kirja 180 minutit. Tamm ja Lillestrøm alistasid möödunud esmaspäeval kodus 3:2 Mjøndaleni ning viimati viigistati võõrsil 1:1 Tromsøga. Taijo Teniste ja Bergeni Brann jäid nädalavahetusel Mjøndalenile võõral väljakul alla 1:2. Teniste kuulus meeskonna algkoosseisu ning vahetati välja 81. minutil. Liigatabelis on Brann 29 punktiga viies, Lillestrøm on 16 meeskonna konkurentsis 22 punktiga kümnes.

Möödunud esmaspäeval oli Leedu meistrivõistlustel täpne Sergei Mošnikov, kui Palanga kaotas võõrsil 1:3 Panevėžysele. Mošnikov viis oma meeskonna 16. minutil küll juhtima, kuid viimase veerandtunniga löödi Palanga võrku kolm palli.

Lisaks Mošnikovile oli möödunud nädala alguses täpne U17 koondislane Taaniel Usta, kes lõi värava oma debüütmängus Soome esiliigas! KTP, keda juhendavad peatreener Argo Arbeiter ja abitreener Indrek Zelinski, alistas Usta tabamuse toel 6:1 TPV. Usta pääses vahetusest mängu kohtumise 75. minutil ning lõi võistkonna viimase värava lisaminutitel. Kaarel Ustaja Maksim Gussevi meeskond MYPA mängib Soome esiliigas täna võõrsil TPS-i vastu.

Henri Anier ja Suwon kaotasid Lõuna-Korea esiliigas kodus 2:3 Ansan Greenersile. Eesti koondise ründaja pääses väljakule vahetusest kohtumise 77. minutil, kuid rohkem väravaid kohtumises ei löödud. Liigatabelis on meeskond kuues ning tabelis viiendal real olevast Greenersist lahutab neid viis punkti.

Poola esiliigas sai Henrik Ojamaa ja Artur Pika koduklubi Legnica Miedź kirja kaotuse, kui jäädi 0:1 alla Sosnowieci Zagłębiele. Pikk tegi kaasa kogu kohtumise, Ojamaa vahetati välja 82. minutil. Ken Kallaste Tychy 71 ridades mänguaega ei teeninud, kui võõrsil jäädi 0:1 alla Nowy Sączi Sandecjale.

Sloveenia kõrgliigas tegi debüüdi Rauno Sappinen, kui ta sekkus Domžale 0:0 viigimängus Bravo vastu mängu kohtumise 88. minutil. Tema meeskonnakaaslane Mattias Käit jälgis matši varumeestepingilt.

Artjom Artjunin ja Veliko Tarnovo Etar viigistasid Bulgaaria kõrgliigas 1:1 Sofia Tsarsko Seloga.

Karl Jakob Hein ja Londoni Arsenali U18 võistkond võitsid Inglismaa noorteliigas võõrsil Aston Villa eakaaslaseid 5:1. Väravavaht Hein viibis väljakul kogu kohtumise.