Maailma teine reket sai MMi veerandfinaalis üllatuskaotuse

Erko Litvjakov
, Reporter
Kantaphon Wangcharoen.
Kantaphon Wangcharoen. Foto: Li Jundong / ZUMAPRESS.com

Eile Baselis toimunud sulgpalli maailmameistrivõistluste meesüksikmängu veerandfinaalis kaotas maailma teine number Chou Tien Chen (BWF 2.) 16:21, 21:11, 14:21 noorele Tai esindajale Kantaphon Wangcharoenile (BWF 15.).

Tund ja 11 minutit kestnud kohtumises haaras Wangcharoen mängu alguses initsiatiivi ning suutis esimeses geimis Cheni mängu lõhkuda ja ise vajalikud punktid maha lüüa.

Teises geimis tõstis aga Chen enda taset ning ei andnud noorele Tai sulgpallurile väga võimalust, võites teise geimi 21:11.

Kolmandas ja otsustavas geimis suutis aga 20-aastane Wangcharoen suurepärase kaitsemängu ning vastupidavuse Cheni murda ning jõuda esmakordselt maailmameistrivõistluste poolfinaali, kus teda ootab täna ees maailma üheksas reket Anders Antonsen (BWF 9.).

Antonsen suutis veerandfinaalis kahes geimis alistada valitseva olümpiameistri Chen Longi (BWF 5.) 22:20, 21:10.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi maailma esinumber Kento Momota (BWF 1.) ja maailma neljanda reketi Jonathan Christie (BWF 4.) veerandfinaalis alistada suutnud India sulgpallur Sai Praneeth (BWF 19.).