Politsei otsis läbi Tallinnas ja Pärnus kanepitooteid müüvad poed

Kanep

FOTO: SCANPIX

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse ametnikud otsisid täna läbi kaheksa kanepitooteid müüvat poodi Tallinna vanalinnas ja kesklinnas ning ühes poe Pärnus, kuna kahtlustatakse narkootikumide müüki.

Täna algasid menetlustoimingud kaheksas Tallinna vanalinnas ja kesklinnas kanepitooteid müüvas poes, sest on alust arvata, et neis müüdavad tooted võivad sisaldada lubatust suuremal määral tetrahüdrokannabinooli ehk THC-d. Üks pood otsiti läbi ka Pärnus. Läbiotsimised viidi läbi 23. augustil alustatud kriminaalmenetluste raames.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul näitavad kogutud andmed, et poes müüdavates toodetes võib THC sisaldus ületada lubatud määra, milleks on 0,2%.

«Kõnealustes poodides müüdavad kanepitooted sisaldavad kauplejate sõnul peamiselt CBD-d ehk kannabidiooli, mis on üks kanepis sisalduvaid toimeaineid. Kanepi toimeainetest on keelatud THC selle psühhotroopse toime tõttu. Meil on alust arvata, et neis poodides müüdavates kanepitoodetes võib THC sisaldus olla lubatust kõrgem ehk üle 0,2%. Läbiotsimisel konfiskeerisime hulga kanepitooted, sealhulgas erinevad kanepitaime osasid, mille saadame kontrolliks ekspertiisi,» ütles Tambre.

Tambre sõnul peab iga ettevõtja olema kursis, milliseid tooteid tema poes müüakse. «Tooteid hankides internetist ja välisriikidest tuleb veenduda, et need on seaduslikud. Vastutus lasub toote käitlejal ehk antud juhul kauplejal,» lisas Tambre. Ta rõhutas, et kanepi kasvatamine narkootilise aine valmistamise eesmärgil on keelatud.

«Inimesed, kes kanepitoodetega tegelevad, peavad olema kursis regulatsioonidega. Põllumajandusliku tootmise eesmärgil võib kanepit kasvatada Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika asjakohase turukorraldusabinõu nõuete kohaselt ehk siis, kui THC sisaldus jääb alla 0,2%,» lisas ta.

Kriminaalmenetlusi viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles