Galeriid: Jüri Ratas ja Urmas Reinsalu kohtusid Eestit külastanud Türgi välisministriga

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu kohtusid kolmapäeval Eestisse visiidile saabunud Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğluga.

Peaminister Ratas keskendus kohtumisel Eesti ja Türgi suhetele. «Meie heade kahepoolsete suhete nurgakivi on järjest tihenev majanduskoostöö ning sealsed investeeringud on meile väga teretulnud. Näiteks võitis Türgi ettevõte Akinal Grupp mullu meil aasta välisinvestori auhinna. Samuti on lisandunud lennuühendused aidanud kaasa turismi arengule ning parandanud ettevõtjate koostööd. Lisaks teeb meile rõõmu ka see, et türklased tunnevad üha suuremat huvi meie heade ülikoolide vastu, » sõnas Ratas.

Peaminister arutas Türgi välisministriga ka kaitsekoostööd. «Oleme head liitlased NATOs ning hindame Türgi panust Tallinna küberkaitsekeskusesse,» ütles Ratas.

Ratas ja Çavuşoğlu rääkisid ka Euroopa Liidu ja Türgi suhetest ning pagulaskokkuleppe täitmisest, mis peatas rändetee Türgi kaudu Euroopasse. Euroopa Liit toetab Türgit pagulasrahastust.

Välisminister Urmas Reinsalu arutas Mevlüt Çavuşoğluga kahepoolseid suhteid, julgeolekualast koostööd ning Euroopa Liidu ja Türgi suhteid.

«Türgi on eelkõige meie oluline partner julgeolekuküsimustes nii kahepoolselt kui NATOs,» sõnas välisminister Reinsalu, viidates Türgi osalusele Eestis asuva NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse töös ning varasemale osalusele Balti õhuturbemissioonis. «Olles mõlemad NATO piiririigid, on Eestil ja Türgil oluline tihedalt suhelda, et mõista üksteise julgeolekuolukorda,» rõhutas Reinsalu.

Samuti arutasid ministrid võimalusi majanduskoostöö suurendamiseks. «Meie kahe riigi vahelised majandussidemed on viimaste aastatega tugevnenud, eelkõige turismivaldkonnas, kuid potentsiaali on ka teistes tegevussfäärides,» sõnas Reinsalu.

Lisaks vahetati mõtteid olukorra üle Ukrainas ja Venemaa, Ida-Vahemerel ning räägiti Türgi Euroopa Liiduga liitumise püüdlustest ja Eesti eesolevast ajutisest liikmelisusest ÜRO julgeolekunõukogus.

Tagasi üles