17-aastane Eesti tennisist pääseb WTA edetabelisse

Toimetas Kris Ilves
Katriin Saar.

Anett Kontaveit, Kaia Kanepi, Jelena Malõgina ja Katriin Saar – nad kõik on 9. septembril avaldatavas naiste tennise maailma edetabelis.

17-aastane Katriin Saar osales Gruusias toimunud World Tennis Touri 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril, kus jõudis teise ringi, kirjutab Tennis.ee.

Otse põhiturniirile pääsenud Saar sai esimeses ringis 6:0, 6:3 jagu 20-aastasest Guadeloupe päritolu Anne-Sophie Morandaisist. Teise ringi jõudmisega teenis eestlanna väärtuslikke WTA punkte. Maailma edetabelisse pääsemiseks peab neid koguma kolmelt turniirilt – juulis jõudis Saar Pärnus teise ringi ja Tamperes veerandfinaali.

Teises ringis kaotas Saar kolmanda asetusega 16-aastasele venelannale Darja Kudašovale (WTA 775.) 3:6, 3:6.

Kuna praegu toimuvad USA lahtised meistrivõistlused, siis eeloleval esmaspäeval maailma edetabelit ei avaldata, Saare nimi on esimest korda pingereas 9. septembril. WTA edetabelisse kuulumine tähendab, et Saar saab edaspidi osaleda suurematel turniiridel.

Eesti esireket on Anett Kontaveit, kes asub WTA edetabelis 21. kohal. Kaia Kanepi paikneb 82. ja Jelena Malõgina 702. tabelireal.

Gruusias mängis ka Helena Narmont, kes murdis põhitabelisse kvalifikatsiooni kaudu. Duell 16-aastase valgevenelanna Anastassia Abramovitšiga kujunes väga pingeliseks – eestlanna tuli kaotusseisust välja ja võitis 1:6, 6:4, 11:9.

Narmont alistas esimeses ringis 16-aastase Gruusia neiu Nino Natsvlišvili 2:6, 7:5, 6:1, aga kaotas seejärel teises ringis teise asetusega 22-aastasele belglannale Eliessa Vanlangendonckile (WTA 746.) 3:6, 2:6.