Norralastest vennad näitasid teemantliigas head minekut, ent võit jäi teenimata

Carl-Robert Puhm
Timothy Cheruiyot (paremal) ületamas finišijoont enne Jakob Ingebrigtsenit
Timothy Cheruiyot (paremal) ületamas finišijoont enne Jakob Ingebrigtsenit Foto: Francisco Seco / AP

Brüsselis peetud teemantliiga finaaletapil võitis meeste 1500 m jooksu keenialane Timothy Cheruiyot 3.30,20ga. Vennad Ingebrigtsenid hõivasid poodiumi madalamad astmed.

Teise koha teenis Jakob Ingebrigtsen ajaga 3.31,62, kolmas oli jooksuperekonna keskmine liige Filip, kes sai kirja 3.33,33. Üldvõidu teeninud Cheruiyot'ile oli see tänavu juba viiendaks etapivõiduks teemantliigas. Viiest võidust koguni kolmel on ta edestanud just 18-aastast Norra imelast Jakob Ingebrigtsenit.

Tähtsaim duell kahe kange jooksumehe vahel leiab aset Doha maailmameistrivõistlustel. 1500 m jooksu finaal peetakse 5. oktoobril.