Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiaadid jätkavad tema elutööd

Marju Lepajõe oli üks Tartu ülikooli usuteaduskonna alustalasid, kuid teda mäletatakse ka imetlusväärse filoloogina.

FOTO: Margus Ansu

Tartu Ülikooli teadlase ja silmapaistva ühiskonnategelase Marju Lepajõe mälestuse jäädvustamiseks asutasid Marju Lepajõe perekonna esindajad, Postimees ja Tartu Ülikooli Sihtasutus Marju Lepajõe mälestusfondi. 

Selle eesmärk on tunnustada ning väärtustada teadus- ja tõlketegevust, millega jätkatakse või jäädvustatakse Marju Lepajõe elutööd.

Perekonna esindaja ja stipendiumifondi asutaja Madis Lepajõe sõnul jäi Marjul väga palju tööd pooleli, ehkki plaanid olid tal juba aastateks tehtud. «Loodan, et saame mälestusfondi kaudu toetada Marju töö jätkamist ja tema vaimse pärandi ulatuslikumat tutvustamist,» selgitas ta stipendiumifondi loomise põhjust.

Eesti tähtsamaid kultuuriajakirju ja -ajalehti välja andva sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga sõnul esindas Marju Lepajõe humanistlikku vaba vaimu, rõõmu teadmistest teadmise pärast ja usku, et haridus teeb inimese vabaks. «Seda mõtteviisi on tarvis jätkata ja on hea, kui mälestusfond saab siin kaasa aidata,» lisas Väljataga.

Stipendiumifond moodustub eraisikute, organisatsioonide ja ettevõtete sissemaksetest. Esimesel aastal on stipendiumifondi suurus 10 000 eurot, mille pani täies ulatuses välja Postimees.

10. septembril kuulutas Tartu Ülikooli Sihtasutus välja Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumikonkursi. Taotlusi on võimalik esitada 10. oktoobrini. Stipendiumile on oodatud kandideerima kõik, kellel on vähemalt magistrikraad ning kes aitavad oma teadus- ja tõlketööga jätkata või jäädvustada Marju Lepajõe elutööd.

Esimesed stipendiumid antakse üle Marju Lepajõe sünniaastapäeval, 28. oktoobril.

Marju Lepajõe (28.10.1962–04.07.2019) oli usundiloolane, klassikaline filoloog, tõlkija ja Tartu ülikooli usuteaduskonna patristika ja klassikaliste keelte lektor. Samuti oli ta külalisuurija mitme välisülikooli juures. Ta on «Kreeka-eesti Uue Testamendi õppesõnastiku» autor. 2010. aastal pälvis Marju Lepajõe Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali artikliauhinna, 2015. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgi ja 2018. aastal Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna.

Tagasi üles
Back