Valgamaal toimub Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevate suurõppus Sibul 2019

Kaitseliit

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Valga linnas ja vallas peetakse reedest pühapäevani Lõuna Maakaitseringkonna suurõppus Sibul 2019, milles osalevad Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad.

Suurõppus võtab kokku Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevates aasta jooksul õpitu ja kuna sellel aastal keskenduti maakaitseringkonnas lahingutegevusele hoonestatud alal, siis toimub valdav osa õppusest Valga linnas, teatas Kaitseliidu pressiesindaja BNS-ile.

Õppuse stsenaariumi kohaselt on Valga linna elutähtsad punktid hõivanud Eestile vaenuliku riigi üksused ning Kaitseliidu üksuste ülesanne on ala vastasest puhastada.

Õppuse aktiivne tegevus algab laupäeva hommikul Valga linna suunduvatel maanteedel Hummuli, Jõgeveste, Kaagjärve, Laatre, Tsirguliina ja Sooru piirkonnas.

Õppuste käigus üritavad vastasmeeskonnad üksuste saabumist takistada ning maanteedel korraldatakse varitsusi. Eelmainitu tõttu võib nimetatud teelõikudel esineda lühiajalisi liiklusseisakuid ning Kaitseliit palub juhtidel olla tähelepanelikud ning järgida liikluskorraldajate juhiseid.

Kaitseliidu üksused liiguvad maanteedel kolonnides, seega palub Kaitseliit turvalisuse huvides kolonni taha sattudes vältida möödasõite ja ühtlasi sõitmist kolonnis olevate masinate vahel. Varuge aega ning oodake turvalise möödumise võimalust.

Kaitseliidu Tartu maleva pealik Lõuna Maakaitseringkonna ülema ülesannetes kolonelleitnant Kaido Tiitus ütles, et Sibul on Lõuna-Eesti kaitseliitlaste aasta tähtsaim õppus.

«Sibul on eksam aasta jooksul õpitust ja seetõttu oleme tänulikud Valga valla elanikele ja kohalikule omavalitsusele võimaluse eest sooritada see Valgas,» ütles ta.

Õppusel osalevatel kaitseväelastel on kaasas teenistusrelvad ja õppuse käigus toimuvates õppelahingutes kasutatakse imitatsioonivahendeid.

Õppuse korraldajad panevad kodanikele südamele, et kui keegi leiab õppuse alalt eseme, mille puhul tekib kahtlus, et tegu võib olla ohtliku esemega - näiteks lõhkemata jäänud lõhkepakett või muu taoline ese -, siis kindlasti ei tohi seda ise puutuda. Kahtlase eseme leidmisel tuleb meelde jätta selle asukoht ja teavitada sellest kaitseliitlasi, helistada telefonil 112 või õppuse infotelefonil 59 187170.

Lõuna Maakaitseringkonna õppus Sibul on traditsiooniline Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevate ühisõppus. Sibul on valitud õppuse nimeks seetõttu, et see sümboliseerib Kaitseliitu - sarnaselt sibulale on ka Kaitseliit väga mitmekihiline.

Tagasi üles