Iraan taunis USA süüdistusi Saudi Araabia rünnakute osas

Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif 5. augustil Teheranis.

FOTO: ZUMAPRESS.com / MEGA/ZUMAPRESS.com / MEGA/Scanpix

 Iraan taunis täna USA süüdistusi Saudi Araabia rünnakute osas.

«USA elab eituses ja arvab, et neli ja pool aastat sõjakuritegude ohvriteks olnud jeemenlased ei vasta rünnakutele,» kirjutas välisminister Mohammad Javad Zarif suhtlusvõrgustikus Twitter.

Saudi Araabia naftataristut laupäeval tabanud rünnakut analüüsinud Ühendriigid on jõudnud järelduseni, et rünnak tuli Iraani pinnalt ning käiku läksid ka tiibraketid, ütles anonüümsust palunud USA ametnik teisipäeval.

Uudisteagentuuriga AFP vestelnud ametniku sõnul paneb USA rünnaku kohta kogutud andmed kokku ning esitab need rahvusvahelisele kogukonnale järgmisel nädalal ÜRO peaassambleel.

Agentuuri ajakirjanik küsis ametnikult, kas Washington on kindel, et raketid tulistati Iraani pinnalt. Ametnik vastas: «Jah.»

USA luureametid suudavad rakettide tulistamiskoha kindlaks teha, rõhutas ta.

Laupäeval tabas rünnak kahte Saudi Araabia idaosas asuvat Saudi naftarajatist: maailma suurimat naftatöötlustehast Abqaiqi ning Khuraisi naftavälja. Rünnaku järel tõusis järsult toornafta hind, kuid see on hakanud taastuma rünnakueelsele tasemele.

Rünnaku eest võtsid vastutuse Iraaniga liidus huthi mässulised, kes tegutsevad Jeemenis, kuid Saudi Araabia süüdistab Iraani ning Teherani tõi võimaliku süüdlasena välja ka USA president Donald Trump.

Tagasi üles