Venezuela võimud vabastasid opositsioonipoliitiku vanglast

Edgar Zambrano pärast vabastamist meediaga vestlemas. FOTO: / EPA

Venezuela võimud vabastasid teisipäeval vanglast võtmetähtsusega opositsioonipoliitiku Edgar Zambrano, teatasid meediakanalid ja tema parteikaaslased.

Rahvusassamblee aseesimees Zambrano vahistati aprillis. Ülemkohus esitas Zambranole tollal süüdistuse "riigireetmises, vandenõus ja kodanikuallumatuses". 

Esialgu pole selge, mis süüdistustest on saanud.

Üks süüdistuse saanud seadusandja põgenes Colombiasse ja veel mitu varjavad end Venezuelas asuvates diplomaatilistes esindustes. 

Venezuela valitsus teatas esmaspäeval, et võimuerakonna saadikud naasevad tööle opositsiooni kontrolli all olevasse parlamenti, kust nad kolm aastat tagasi lahkusid. 

"Dialoogi süvendamise ja pikendamise huvides...naasevad Venezuela Ühendatud Sotsialistlik Partei (PSUV) ja selle liitlasfraktsioonid Rahvusassambleesse," ütles kommunikatsiooniminister Jorge Rodríguez paar tundi pärast seda, kui opositsioonijuht Juan Guaidó oli teatanud valitsuse ja opositsiooni kriisikõneluste katkemisest. 

PSUV-i saadikud lahkusid parlamendist 2016. aastal pärast seda, kui opositsioon saavutas 2015. aasta detsembris peetud valimistel suurvõidu. 

2017. aasta juulis moodustas sotsialistist president Nicolás Maduro oma liitlastega mehitatud alternatiivse põhiseadusassamblee, mis võttis kuu hiljem Rahvusassambleelt võimu. 

Rahvusassamblee on sellest hoolimata säilitanud oma valimistejärgse koosseisu 112 opositsiooni seadusandjat ja 55 valitsusmeelset rahvaesindajat, kuigi teatud arv opositsionääre on kas vangistatud, läinud põranda alla või riigist põgenenud. 

Tagasi üles
Back