Epp Mäel seisab ees MMi pronksimatš (1)

Toimetas Indrek Raudkivi
Epp Mäe (paremal).
Epp Mäe (paremal). Foto: Kadir Caliskan / imago images / Kadir Caliskan/Scanpix

Eesti naismaadleja Epp Mäe kohtus Kasahstani pealinnas, Nur-Sultanis MMi naiste raskekaalu poolfinaalis jaapanlanna Hiroe Minagawa Suzukiga. 27-aastane eestlanna pidi tunnistama Minagawa paremust 0:7. Mäed ootab ees võitlus MM pronksmedali eest.

Paar tundi varem kohtus Mäe veerandfinaalis Rio olümpiavõitja, Erica Elizabeth Wiebega ja võitis 4:3.

Esimese perioodi Mäe kaotas 0:1. Teisel perioodil õnnestus eestlannal kõigest 1 sekund enne matši lõppu seis 3:3 viigistada. Kuid kanadalanna võttis challenge`i ning teenis alguses ka ise 2 punkti juurde. Tabloole ilmusid kanadalanna edunumbrid 3:5. Seepeale võttis challenge`i omakorda Mäe, mis ka viimasena rahuldati. Wiebe punktid likvideeriti ning Mäe teenis lisapunkti. Lõpptulemuseks jäi 4:3 eestlanna kasuks.

Mäe on taganud koha ka Tokyo olümpiamängudel.

Varem oli Epp Mäe alistanud 1/8 finaalis vana tuttava kolumblanna Andrea Carolina Olaya Gutierrezi. Eestlanna omas matšis veenvat ülekaalu, pooleteise minutilise maadlemise järel juhtis eestlanna juba 7:0. Esimesed kolm minutit selle skooriga ka lõppes. Teisel maadlusajal jätkas Mäe aktiivselt ning teenis veel 4 punkti ja võitis 11:0!

Kvalifikatsiooniringis alistas Mäe venelanna, Rio olümpiapronksi Jekaterina Bukina otsustava punktiga (VPO 1, 6:6).