Tuhanded vabatahtlikud osalesid üle maailma heakorratalgutel

Tuhanded prügikottide ja võrkudega varustatud vabatahtlikud koristasid laupäeval ülemaailmsete heakorratalgute raames rannikualasid, parke, jõekaldaid ja muid paiku. 

Aktsiooni World Cleanup Day ajastus langeb reedese globaalse kliimastreigi ja esmaspäevase ÜRO kliimatippkohtumise vahele. Lisaks leiab laupäeval ÜRO peakorteris aset esimene omataoline noorte kliimatippkohtumine. 

Prantsusmaal postitasid vabatahtlikud fotosid korjatud prügikogusest sotsiaalmeediasse. Näha oli segaprügi, joogipurke ja plastpakendeid. Prantsuse ökoloogiaministeeriumi töötajad korjasid Pariisi La Défense´i piirkonnas maast üles 12 528 sigaretikoni. 

Kogutud prügi võis riigiti üsna palju erineda, kuid ühe kõikjal suurtes kogustes leitud materjalina paistis silma plast. 

Plastreostuse probleem on eriti terav Kagu-Aasias, kuid eriti Filipiinidel, mida mainitakse selles kategoorias koos Hiina, Vietnami ja Indoneesiaga regulaarselt suurimate patustajatena. 

Filipiinide pealinnas Manilas koristas umbes 10 000 inimest Manila Bay äärmiselt reostatud rannalõiku. 

Globaalseid heakorratalguid koordineerib Eesti sihtasutus «Teeme Ära!», mille andmeil osales 2018. aasta septembris ülemaailmsetel koristustalgutel 18 miljonit inimest 157 riigist. 

Sel aastal osaleb sihtasutuse andmeil aktsioonis üle 160 riigi. 

«Prügi on probleem ja see mõjutab kõiki inimesi maailmas. See ei tunne riigipiire. Me võime mõelda, et me ei näe seda iga päev sedavõrd palju, kuid tegelikult on see probleem üle maailma igapäevaselt kasvamas,» ütles sihtasutuse president Heidi Solba selle veebilehel avalduses. 

«Teeme Ära» andmeil osaleb laupäeval Eestis heakorratalgutel umbes 30 000 inimest. 

Tagasi üles