Fotod: politsei jätkab kadunuks jäänud Aivar Rehe otsingutega hommikul
Mehe elu võib olla ohus!

Politsei palub abi viimati täna hommikul nähtud 56-aastase endise Danske juhi Aivar Rehe asukoha väljaselgitamisel.

Politsei teatas, et Aivar Rehe lahkus täna hommikul kella kümne ajal Pirital Kloostrimetsas asuvast kodust. Praegustel andmetel läks Rehe hommikul jalutama, kuid kui mees polnud lõunaks tagasi tulnud, hakkasid lähedased muretsema ning teavitasid sellest politseid. Teadaolevalt pole Rehel kaasas mobiiltelefoni ning seetõttu ei saa teda positsioneerimise kaudu otsida.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder ütles Postimehele, et politseil on alust arvata, et Aivar Rehe elule ja tervisele on reaalne oht. Põderi sõnul seisneb see mehe enese käitumises. Operatiivjuht täpsustas veel ERRile, et oht on seoses tema endaga, mitte seoses kolmandate isikutega. «Otsime teda kohtadest, kus tal oli tavaks koeraga jalutamas käia. Täna läks ta ilma koerata ja telefoni jättis koju,» ütles Põder.

«See ei vasta tõele, et politsei alustab inimeste otsimist alles 24 tunni möödudes, kui on alust arvata et on oht elule ja tervisele, alustame varem,» selgitas operatiivjuht. «Täna laekus selline info, kus meil tekkis kohe kahtlus, et Aivar Rehe elu ja tervis võivad olla ohus ja sellepärast me ka kohe otsinguid alustasime. Rääkisime tema perekonnaga, perekond andis meile informatsiooni ja selle põhjal tegime vastavad järeldused,» rääkis Põder ka «Aktuaalsele kaamerale».

Operatiivjuhi sõnul on hea, et vihma ei saja, sest kuivaga on suurem võimalus teda leida ja ka inimene ise peab metsas kuivaga paremini vastu.

Kella üheksa ajal õhtul otsingud veel käisid. «Eks me proovime veel nii palju läbi vaadata, kui jõuame. On päris pimedaks läinud ja otsijate info kohaselt väljas nägemisruumi väga palju ei ole. Aga hoiame veel droone õhus ja püüame võimalikult suure maa-ala võimalikult kiiresti läbi vaadata,» ütles Põder «Aktuaalsele kaamerale». 

Politsei viis Rehe elukoha ümber läbi maastikuotsinguid 360 kraadi raadiuses endise pangajuhi majast. Ehkki politsei kogunes Rehe maja juures, jäi otsinguala kohapeal viibinud Postimehe reporteri sõnul majast siiski päris kaugele.

Täna õhtul kella 23.15 ajal pidi politsei aktiivsed otsingud pimeduse saabumise tõttu lõpetama. «Keskendusime otsingutel tema koduümbrusele, kus ta sageli jalutamas käib,» ütles Põder.

Ligikaudu 40 inimest, kellest peaaegu pooled olid vabatahtlikud, otsisid Aivar Rehet jalgsi, koerte ja droonidega. 

«Kontrollisime kogu meile teadaolevat infot, sealhulgas ka häirekeskusele edastatud vihjeid Aivari võimaliku asukoha kohta, kuid otsitavat meest enne pimeda saabumist ei leidnud,» rääkis Põder.

Otsingud jätkuvad hommikul.

Aivar Rehe

FOTO: Tairo Lutter

Aivar Rehe on 180 cm pikk, tal on hallisegused lühikesed juuksed. Mehel võib seljas olla must dressipluus, jalas mustad dressipüksid kirjaga Collistar ja mustad valge tallaga tossud. Politsei palub kõigil, kes on Aivar Rehet näinud või kellel on infot tema võimaliku asukoha kohta, anda sellest teada telefonil 112.

Aivar Rehe juhtis Danske panka aastatel 2008–2015. Aastatel 2007–2015 jooksis Danske Eesti filiaalist läbi 200 miljardit eurot mitteresidentide kahtlase päritoluga raha. Selle aasta märtsis ütles Rehe Postimehele, et tunneb endal küll vastutust, kuid arvab, et Danske rahapesu tõkestamise meetmed olid tollel ajal piisavad.

2017. aasta novembris algatati Eestis kriminaalmenetlus Danske Eesti suhtes. Riigiprokuratuur kinnitas Postimehele, et Aivar Rehele ei ole kahtlustust esitatud ning panga osas käiva kriminaaluurimise menetuslike toimingutega ei ole Rehe seotud olnud. Praeguseks on kahtlustus esitatud kümnele Danske endisele töötajale, keda kahtlustatakse suure ulatusega rahapesus. Ühele inimesele on esitatud kahtlustus altkäemaksu võtmises ja ühele altkäemaksule kaasaaitamises. 

Tagasi üles