16-aastane koolipoiss kiusas Unitedit, kuid appi tuli penaltiseeria

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Luke Matheson.
Luke Matheson. Foto: Richard Sellers / AP

Manchester United pääses Inglismaa liigakarikas neljandasse ringi, kui alistas 1:1 lõppenud mängu järel penaltiseerias tugevuselt kolmanda liiga klubi Rochdale.

Unitedi viis 68. minutil juhtima 17-aastane Mason Greenwood, kuid juba kaheksa minutit hiljem täitis 16-aastane Luke Matheson oma unistuse, tuues väravaga tabloole viigi. Kusjuures, täna on Matheson tagasi koolipingis ning sooritab psühholoogia eksamit.

Kuigi kodumeeskond tegi Rochdale väravale 90 minuti jooksul koguni 31 pealelööki, ei suudetud mängus oma paremust maksma panna. Penaltiseerias olid Unitedi mängijad siiski kindlamad – seeria võideti 5:3.

Liigakarika neljandas ringis läheb United 28. oktoobril vastamisi Londoni Chelseaga, kes alistas eile koguni 7:1 Grimsby Towni.